eyof

UWAGA KOMUNIKAT: Po rozmowie z dyrektorem sportowym PZN p. Markiem Siderkiem.

Trenerzy i zawodnicy kadr narodowych w konkurencji biegi narciarskie rocznik '97'98 mogą zgłosić swój akces do szerokiego składu na EYOF.

 

 

Publikujemy skład szerkiej kadry w konkurencji biegi narciarskie na EYOF 2015. Po rozmowie z dyrektorem sportowym PZN p. Markiem Siderkiem, taką listę przesłał do publikacji przewodniczący komisji biegów PZN p. Grzegorz Staręga. Dowiemy się także kto z komisji biegów decydował o propozycji szerokiego składu na EYOF.

 

Nadesłane przez Grzegorza Staręgę, przewodniczącego komisji biegów;

DZIEWCZĘTA:

  1. Bielecka Anna 1997

  2. Kołodziej Klaudia 1998

  3. Legierska Weronika 1997

  4. Łacek Aleksandra 1998

  5. Łyjak Róża 1997

  6. Nawara Emilia 1998

  7. Pradziad Justyna 1997

  8. Warło Agata 1997

 

CHŁOPCY:

  1.Bill Konrad 1997

  2.Borkowski Patryk 1997

  3.Fojcik Wojciech 1997

  4.Haratyk Mateusz 1998

  5.Kroemer Filip 1997

  6.Kuruc Mateusz 1997

  7.Michałek Mikołaj 1998

  8.Posiadała Arkadiusz 1997

  9.Sikora Szymon 1998

  10.Skowron Michał 1998

  11.Skupień Andrzej 1998

 

Komisja konsultowała skład kadry EYOF telefonicznie  :

  Grzegorz Staręga - przewodniczący komisji - UKS Rawa Siedlce

  Aleksandra Pustołka -

  Włodzimierz Waluś - SMS Szczyrk

  Dawid Waluś - SMS Szczyrk

  Marek Siderek - dyrektor sportowy PZN

     w dniach 3-4 listopada 2014r., po konsultacjach telefonicznych, zaproponowała wyżej wymieniony   szeroki skład na EYOWF 2015

Tyle od Grzegorza Staręgi.

Jak wiemy z niepotwierdzonych informacji ostatecznie do PKOL trafiło 13 nazwisk, 7 chłopców i 6 dziewcząt. Nie wiemy kto był na liście jeżeli chodzi o dziewczeta z chłopców wypadli Sikora, Kuruc, Skupień i Bil.

 

Nie będzie złośliwością z mojej strony jeżeli stwierdzę, że decyzje podejmowali członkowie komisji biegów reprezentujący mazowiecki i śląsko-beskidzki Okręgowe Związki Narciarskie. Z pzoostałymi okręgami tego nie konsultowano, chociaż w kadrze B są także zawodniczki i zawodnicy z Tatrzańskiego, Małopolskiego, Dolnośląskiego i Podkarpackiego OZN.

 

 

Zawodnicy, którzy zgłaszają swój akces do szerokiego składu na EYOF powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy (na żadanie prześle redakcja lub przew. komisji Grzegorz Staręga) oraz według wytycznych PKOL-u dołaczyć kopie paszportu ważnego conajmniej do 15 maja 2015, zdjęcie paszportowe w formacie jpeg o wymiarach 3,5x4,5 cm (najwyżej 100kb). Zdjęcie musi spełniać wymogi zdjęcia paszportowego.

 

Na razie przypominamy, że każdy zawodnik, który jest w kadrze narodowej (nie mylić z szkoleniową), zgodnie w wczesniejszą deklaracja dyrektora sportowego PZN Marka Siderka może wysłać do PZN wypełniony wniosek dotyczący udziału w EYOF-ach. Wzór wniosku opublikujemy także wieczorem.

 

I to są te dobre informacje. Złe sa takie, że dopiero po interwencji okazało się, że jednak można zgłosić do szerokiego składu większą ilość zawodników. Dalej pozostają nie wyjaśnione następujące kwestie:

 - kto pojedzie na EYOF-y, jeżeli nie odbędą się żadne eliminacje

 - kto podejmie decyzje w tej sprawie

 - w jakim składzie kadra B będzie trenować na planowanym na grudzień obozie w Jakuszycach i czy w ogóle do takiego obozu dojdzie

- kto personalnie podejmuje decyzje dotyczące takiego a nie innego składu na kolejne zgrupowania.

Dokładnie takie pytania wyślemy wszystkim podejmujacym decyzję z w/w listy.

Temat jest otwarty, wkrótce nastepne artykuły na ten temat.

 

 

/KaCe/