MMP 2012

Tym razem prezentujemy list od prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Białymstoku Lecha Szargieja, adresowany do dyrektora sportowego PZN Marka Siderka. Pan prezes wyraził zgodę na publikację.

 

Szanowny Pan

Marek Siderek

Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Narciarskiego w Krakowie

 

Szanowny Panie Dyrektorze!

 

W imieniu klubów zrzeszonych w Podlaskim Okręgowym Związku Narciarskim w Białymstoku ubolewam nad faktem, iż Podlasie już nie ma swego przedstawiciela w Komisji Sportowej Biegów Narciarskich. Swoją sportową siłą nie uzurpujemy do praw decydowania o rozwoju narciarstwa w Polsce, ale oprócz decydentów, ktoś przy polskim narciarstwie powinien "sprzątać". 

Proszę wziąć pod uwagę głos głębokiego terenu np. także i z lubelskiego, gdyż tam znajdują się oddani społecznicy przynoszący wiele pozytywnych relacji w narciarstwie biegowym. Myślę, że już najważniejsza pora, aby stworzyć przejrzyste zasady demokratycznego zarządzania, szkolenia sportowego i reprezentowania Polski na zewnątrz.

W obecnym stanie polskiego sportu liczy się tylko polski związek sportowy i mocny klub. Z tym pierwszym PZN nie ma problemu, ale gdzie są silne kluby (bo klubiki za moment przestaną istnieć!)?

Proszę zweryfikować swoją decyzję tak, by środowisko narciarskie integrować wokół pozytywnych relacji.

 

Z narciarskim pozdrowieniem

Lech Szargiej

Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Białymstoku

 

 FOTO: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich organizowane od lat w Supraślu, przez Podlaski OZN/ archiwum redakcji