IMS

Niestety to nie jest dobra informacja. W rozstrzygniętym dzisiaj konkursie SPORT WSZYSTKICH DZIECI Ministerstwa Sportu i Turystyki po raz pierwszy od lat dofinansowanie Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  (obecnie Ogólnopolskie Zawody dla szkół "Od pierwszego Kroku do Mistrzostwa") nie znalazło uznania w oczach decydentów i nie uzyskało dofinansowania. Organizator podjął jedyną możliwą decyzję o odwołaniu imprezy.

 

W ostatnich latach Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada (obecnie Ogólnopolskie Zawody dla szkół "Od pierwszego Kroku do Mistrzostwa") zawsze były organizowane niejako na kredyt. Organizator, Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego i Małopolski SZS dopiero po zawodach regulowały zobowiązania, które przy organizacji 3 dniowej imprezy dla kilkuset dzieci małe nie są. W tym roku okazało się jednak, że dofinansowania nie ma i nie będzie. I dodajmy, że nie chodzi tu o kwoty liczone w dziesiątkach czy setkach tysięcy.

Szkoda, jakoś biegi narciarskie najmłodszych nie mają szczęścia i nie znajdują uznania w oczach osób decydujących o przyznawaniu środków.

 

Kierownik zawodów Feliks Piwowar informuje: po konsultacjach z prezydium Zarządu Małopolskiego SZS musieliśmy podjąć taką a nie inną decyzję. Nie jesteśmy w stanie zapewnić z własnych środków sfinansowania imprezy, w której od lat startuje około 300 zawodników z całej Polski.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU  - tutaj szczegóły

 

red

 

komentarz:

Można pokusić się o żart i stwierdzić, że organizatorzy zawodów za mało chcieli. Z informacji uzyskanych od wnioskodawców wynika, że wystąpili o kwotę 25 tysięcy złotych, co przy trzydniowych zawodach na kilkaset uczestników nie wydaje się wygórowaną kwotą. Jednak i ta okazała się za duża. Szkoda.

I jeszcze słów parę o samej decyzji, decyzji, która wymagała mimo wszystko sporej odwagi. Większość klubów była już spakowana, jeden miał wyjeżdżać dosłownie za dwie godziny do Białki. Udało sie dotrzeć z infomacją na czas. Krótko, uważam, że to dobra decyzja, lepiej pogodzić się z krytyką niż zafundować dzieciom zawody nie zawody z dyplomem i uściskiem ręki. Takich imprez mamy wcale sporo, a IMS w Białce na tym tle zawsze wyglądały nieźle. Gratuluję podjęcia niepopularnej decyzji.

Kuba Cieślar

 

p.s oficjalne stanowisko organizatora opublikujemy jutro.