DZN biegi narciarskie

I jest. Długo oczekiwana, ale jest. Dolnośląska Liga Regionalna w biegach narciarskich będzie liczyła w tym sezonie aż pięć edycji. Gratulujemy Dolnośląskiemu Związkowi Narciarskiemu podjęcia organizacji zawodów.

...

Dolnośląski Związek Narciarski w Jeleniej Górze informuje, że w sezonie zimowym 2018 zorganizuje Dolnośląską Ligę Regionalną w Narciarstwie Biegowym, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych.  Zależy nam, aby we współzawodnictwie sportowym startowało jak najwięcej dzieci i młodzieży. Na zawody w „Dolnośląskiej Lidze Regionalnej w Narciarstwie Biegowym”, zapraszamy uczniów i nauczycieli, zawodników i trenerów.... czytamy w piśmie na stronie DZN.

 

Większość zawodów Ligi zaplanowano oczywiście w Jakuszycach, z jednym za to ważnym wyjątkiem. W skład Ligi Dolnośląskiej wejdzie Memoriał Staszka Bodzka tradycyjnie już od lat rozgrywany w Opawie. Wprawdzie organizatorzy zastrzegają sobie jako trasę rezerwową Jakuszyce jednak miejmy nadzieję, że jeszcze gdzieś poza Polaną Jakuszycką będziemy mieli zimę.

Liga rozpocznie się 15 stycznia, finałem cyklu będą Dolnośląskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozegrane w dniach 17-18 marca na trasach Biegu Piastów.

W odróżnieniu od np. Ligi Małopolskiej SZS w lidze dolnośląskiej moga startować kategorie A, B, C, D i E, czyli z wyjątkiem seniora wszystkie kategorie wiekowe w biegach narciarskich.

 

Organizatorem zawodów jest Dolnośląski Okręgowy Związek Narciarski, pod REGULAMINEM ligi widnieją podpisy sekretarz DZN Wiesławy Kozłowskiej i v-ce prezesa DZN Zbigniewa Stępnia.

Trzymamy kciuki i będziemy oczywiście przedstawiać wyniki poszczególnych edycji Ligi.

 

KOMUNIKAT LIGI

 

red