mps

Inauguracja sezonu 2017/2018 w biegach narciarskich w Polsce to zawody w Ptaszkowej w dniach 9-10 grudnia 2017. Biegi odbędą się na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, ale wbrew planom zamiast biegów dystansowych odbędą się sprinty łyżwą na niespełna jednokilometrowej trasie. Poniżej listy startowe i zdjęcia z wczoraj i dziś.

 

Ptaszkowa dzięki inauguracyjnym zawodom tegorocznego Pucharu Polski na dobre wkracza w krajobraz polskich biegów narciarskich. Jednak wbrew wcześniejszym zapowiedziom jutro zamiast biegów dystansowych rozegrane zostaną sprinty na trasie liczącej niecały kilometr. Zmieniono też godzinę rozpoczęcia zawodów, przesuwając je na 12.00. Jak tak naprawdę będzie wyglądała rywalizacja, w zasadzie trudno powiedzieć, bowiem skoro do ćwierćfinałów powinno awansować 16 zawodników bądź zawodniczek, a w biegu seniorów czy seniorek mamy odpowiedno tylko po 5 i 7 startujących, to... No właśnie, czy w tych kategoriach będą biegać biegi kwalifikacyjne, ćwierćfinałowe itd., czy też tylko nie? Wg planu wygląda na to, że biegów będzie więcej, tylko po co, skoro w tych kategoriach nikt nie odpada po kwalifikacjach?

 

Co w niedzielę? Na razie wg planu mają być biegi dystansowe, jednak co przyniosą przyszłość wespół z pogodą - czas pokaże.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy od lat zawody pucharowe są organizowane przez Polski Związek Narciarski, a nie przez firmę zewnętrzną. 

 

LISTA STARTOWA

NOWY PROGRAM ZAWODÓW

 

Jeszcze wczoraj trasa wyglądała tak...

 

 

Dziś już tak:

 

Czyli otwarcie sezonu 2017/18 w biegach narciarskich w Polsce stanie się faktem.

W zawodach i to także jest nowością wystartują zawodniczki i zawodnicy z kategorii junior/ka C, B i A oraz w kategorii senior/ka. Zrezygnowano z startu najmłodszych kategorii wiekowych.

 

red