pzn logo

9 listopada 2017 w siedzibie Polskiego Związku Narciarskiego odbył się Zarząd PZN. O biegach narciarskich było niewiele, przynajmniej tak można sądzić z oficjalnego komunikatu w tej sprawie opublikowanego na stronie pzn.pl.

 

Informacją dnia jest rezygnacja v-ce prezesa PZN z pełnionych funkcji, cytujamy za pzn.pl:

W związku ze złożonym pisemnym oświadczeniem przez wiceprezesa Pana Andrzeja Wąsowicza o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie PZN, zgodne treścią par. 26 ust 13 Statutu PZN, Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego przyjął pisemną rezygnację. Jednocześnie Zarząd PZN informuję, że z dniem złożenia rezygnacji ustaje członkostwo Pana Andrzeja Wąsowicza w Zarządzie PZN. Na podstawie złożonej rezygnacji z członkostwa Zarządu PZN przez Pana Andrzeja Wąsowicza, Zarząd PZN odwołał Pana Andrzeja Wąsowicza z funkcji Dyrektora Wykonawczego PŚ w skokach narciarskich w Wiśle, powołując na to stanowisko Sekretarza Generalnego PZN dr. Tomasza Wieczorka.

- Nowa ustawa o sporcie nakazuje lustrację, której ja się nie poddałem. Siłą rzeczy napisałem rezygnację, bo nie chcę się w to bawić - powiedział Andrzej Wąsowicz dla Polskiego Radia. Przypomnijmy, że w latach 80 i początkiem 90-tych Andrzej Wąsowicz był oficerem Wojsk Ochrony Pogranicza (WOP) na Placówce w Wiśle. Po przejściu na emeryturę został prezesem klubu Start w Wiśle (później Wisła Ustronianka, obecnie WSS Wisła).

 

Czytelników z pewnością zainteresuje fakt tworzenia polskiego systemu szkolenia w sportach pod egidą PZN, tego zadania podjął się prof. Szymon Krasicki z krakowskiej AWF. Praca w podgrupach trwa, na szczegóły jeszcze trochę poczekamy.

 

Niestety ani słowa na ostanim Zarządzie PZN nie było o Pucharze Polski w biegach narciarskich (Bieg Na Igrzyska), ani o kontynuacji Lig Regionalnych. Wg naszych informacji umowa z Grupą Azoty, z której środki miały być przeznaczone na finansowanie dwóch wymienionych imprez czeka na podpisanie. Miejmy nadzieję, że stanie się to przed rozpoczęciem sezonu, a pierwsze zawody równo za miesiąc mają sie odbyć w Ptaszkowej. W poprzednich dwóch latach, kiedy organizacją Pucharu Polski i Lig Regionalnych zajmowała się firma ak-pol, na każdą edycję zawodów Ligi przeznaczano kwotę 5 tysięcy złotych. Wg potwierdzonych informacji prezes Apoloniusz Tajner obiecuje finansowanie zawodów Lig Regionalnych, jednak kwota ma być niższa.

Przypomnijmy jeszcze, że w wywiadach prasowych prezes Apoloniusz Tajner obiecuje za udział w zawodach Pucharu Polski BNI, stypendia dla trenerów i najlepszych zawodników w kategoriach B i C, oraz nagrody finansowe dla najlepszych juniorów A i seniorów. Co będzie z tymi obietnicami jeżeli Grupa Azoty wycofa się ze współpracy z PZN?

Kolejny sezon szarej rzeczywistości?

Pełny tekst sprawozdania z zebrania zarządu PZN TUTAJ

 

red

źródło:pzn.pl/własne