nartorolki supra%u015Bl

Zawody odbędą się 08.10.2017 na zamkniętej pętli ulicami Sokółki. Start pierwszego zawodnika o godzinie 11.00  przy budynku Starostwa Powiatowego w Sokółce ul. Piłsudskiego 8,  począwszy od Juniora/rki „ F „ do Seniora /rki.

 

 

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW

Zawody zostaną rozegrane w ciągu jednego dnia z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe zgodnie z wytycznymi PZN, Regulaminem Zawodów oraz Programem Minutowym, na zasadach biegu indywidualnego krokiem dowolnym.

Start wspólny począwszy od kategorii Junior F do Senior. Na dystansie 5 km /4 okrążenia/ startuje – Senior, Junior A,B,   w kategoriach Junior C,D, na dystansie 3,75 km / 3 okrążenia/ , w kategorii Junior E na dystansie 2,5 km / 2 okrążenia. 

W kategorii Junior F na dystansie 1,25 km /1 okrążenie/, Zawodnicy w kategorii Senior, Amator, junior A,B,C,D,E startują na nartorolkach  o wymiarach kółek nie większych niż 100 mm (czarna guma, wolne).

 

Natomiast zawodnicy  w kategorii Junior F (klasa  III i młodsi )  startują na nartorolkach o wymiarach kółek mniejszych niż 100mm/dowolnych/.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do: posiadania kasku, kijów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki lub pozostawiony sprzęt sportowy. W kategorii senior/-ka, junior/-ka ABC organizator zastrzega sobie możliwość dostarczenia nartorolek w dniu zawodów (losowanie nartorolek 30 min przed startem).

 

REGULAMIN ZAWODÓW

 

UWAGA! W zawodach zostanie przeprowadzona także klasyfikacja amatorów (dystanse takie jak w kategorii senior).

 

ORGANIZATORZY

           Podlaski Okręgowy Związek Narciarski.

        Uczniowski Klub Sportowy „Orliki” w Starej Kamionce ,

        Uczniowski Klub Sportowy „Start” w Malawiczach Dolnych,

          

 WSPÓŁORGANIZATORZY

           Podlaska Federacja Sportu,

           Starostwo Powiatowe w Sokółce,

           Urząd Miejski w Sokółce.

 

red