mps

Puchar Polski PZN na nartorolkach zakończył się wczoraj (niedziela 24.09) finałowymi zawodami Pucharu Śląska w Marklowicach. Przypomnijmy, że rywalizacja odbywała się w pięciu miejscowościach i trzech województwach.

 

Wszystko zaczęło się w Tomaszowie Lubelskim na trasach Siwej Doliny gdzie rywalizowano w sprintach i biegach dystansowych. Tydzień później karawana nartorolkowego Pucharu Polski przeniosła się do Jeleniej Góry Sobieszowa gdzie w ramach Mistrzostw Polski rywalizowano na trasie biegów dystansowych i biegu pod górę (uphill).

Po dolnośląskim weekendzie zawody przeniosły się na Śląsk gdzie rozegrano ostatnie 3 edycje Pucharu Polski. Najpierw uphill w Istebnej (skrócony w tym roku), dzień później sprinty uliczne w Bystrej Śląskiej i w końcu finałowe zawody w Marklowicach. Łącznie siedem biegów było zaliczane do rankngu, jednak do klasyfikacji końcowej zaliczono pięć najlepszych występów danego zawodnika lub zawodniczki.

Łącznie sklasyfikowano ponad 150 uczestników, dodamy, że nie wszyscy brali udział we wszystkich edycjach tegorocznego cyklu.

Ostateczny końcowy ranking zawdzięczamy firmie pifsport Feliksa i Teresy Piwowarów, ranking przedfinałowy przygotował Grzegorz Staręga, przewodniczący komisji biegów, przepraszamy za błędną informację dotyczącą przygotowania rankingu przez LOZN.

 

Prezentujemy zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych:

senior/ka

Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka i Arkadiusz Posiadała - UKS Rawa Siedlce

junior A

Kamila Boczkowska i Michał Skowron - MKS Karkonosze Jelenia Góra

junior B

Monika Skinder i Bartosz Głaz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

junior C

Anna Berezecka - MULKS Tomaszów Lubelski i Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce

 

Największa różnica punktowa pomiędzy zawodniczkami na podium to grupa juniorek A, tryumfatorka Pucharu Polski w tej kategorii Kamila Boczkowska zdobyła 280 punktów, druga Klaudia Pytel z SSR LZS Sokół Szczyrk tylko 175. Pytel startowała jednak tylko w 4 biegach.

Największa rywalizacja toczyła się jednak w kategorii juniorek B, gdzie Skinder tylko o 5 punktów wyprzedziła Marcelinę Wojtyłę z MKS Istebna.

W kategorii seniorów drugi w generalce Maciej Starega, który startował tylko w trzech biegach, stracił tylko 8 punktów do zwycięcy Arka Posiadały.

RANKING PP PZN NARTOROLKI 2017

Wyniki wszystkich rozegranych edycji Pucharu Polski na nartorolkach znajdziecie TUTAJ.

 

red

 

komentarz Kuba Cieślar: Należy żałować, że nasze kadry A i młodzieżowa nie startują w całym cyklu Pucharu Polski na nartorolkach. Udział najlepszych krajowych zawodników z pewnością zwiekszyłby zainteresowanie zawodami,  co z pewnością pomogłoby naszej dyscyplinie biegom narciarskim. Jeżeli jeszcze można zaakceptować absencję w wybranych edycjach, to "odpuszczenie" przez kadrowiczów Mistrzostw Polski na nartorolkach wyjaśnić sie nie da. Miejmy nadzieję, że to ostatni sezon Pucharu Polski na nartorolkach w wydaniu klubowym i w przyszłym roku Puchar Polski PZN będzie najlepiej w sezonie obsadzoną imprezą.

 

p.s W Czechach absencja kadry w krajowych mistrzostwach jest niemożliwa, podobnie zresztą jak w Niemczech, z tych ostatnich wyniki zamieszczaliśmy wczoraj na skipolu.