mps

Polski Związek Narciarski ogłosił nową tabelę zdobywania klas sportowych we wszystkich konkurencjach zimowych oraz na sezon letni w tym zawody na nartorolkach. Wniosek nasuwa sie jeden, drogie zawodniczki i zawodnicy zimą nie opłaca się startować,  nartorolki w PZN są "wycenione" znacznie korzystniej.

AKTUALIZACJA 19.59h: poniżej poprawiony dokument dotyczący klas sportowych PZN

 

Polski Związek Narciarski zareagował wyjątkowo szybko, poprawiona tabela klas sportowych w załączniku poniżej oraz wyjaśnienie szefa komisji licencyjnej Jakuba Michalczuka:

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym nastąpiło zamieszanie związane z tabelą norm zdobywania klas sportowych. Pragnę poinformować, że błąd który nastąpił w wierszu 8. od góry jest błędem czysto technicznym a nie merytorycznym. Cały wiersz został przesunięty o jedną kolumnę w lewo. Powinien zaczynać się od kolumny klasa I a nie jak wyszło od klasa M.

Z pewnością nie była to intencja Komisji Biegów narciarskich. Wręcz przeciwnie niektóre klasy zostały nieco ograniczone w rocznikach niższych podczas Mistrzostw Polski na nartorolkach.

Ostatni wiersz w tabeli zostaje bez zmian tzn. z końcowego rankingu Pucharu Polski na nartorolkach zostają nadane klasy sportowe poszczególnym zawodnikom.

Z wynikły błąd wszystkich przepraszam a za uwagę i czujność dziękuję.

 

AKTUALNA POPRAWIONA TABELA KLAS SPORTOWYCH NA SEZON 2017/18

 

 

-/-

 

a tak było rano:

 

 

Zapytacie dlaczego opłaca się biegać na nartorolkach, już tłumaczymy.

Jak wiemy klasa mistrzowska jest zarezerwowana dla oficjalnych Mistrzostw Polski PZN, gdzie w mistrzowskich zawodach w poszczególnych konkurencjach takich jak biegi, skoki, kombinacja, konkurencje alpejskie oraz snowboard, a latem nartorolki, klasę mistrzowską zdobywa maksymalnie pierwsza trójka danej konkurencji czyli medaliści (patrz tabela poniżej).

 

Puchar Polski na nartorolkach przebija jednak zawody najwyższej krajowej rangi. Otóż jak widzimy w załączonej poniżej tabeli kategoria senior (+97) w tym sezonie to miejsca od 1 do 6. Jeszcze bardziej zachwyceni będą z pewnością zawodnicy w kategorii junior A ('98'99) tutaj klasę mistrzowską zdobywają pierwsze trzy osoby w każdym biegu Pucharu Polski. Nawet zwycięzca w kategorii B ('00'01) będzie nomen omen mistrzem. O teraz już "zwyczajnej" jedynce czyli I klasie sportowej wspominać już nie warto. Praktycznie kto żyw dobiegnie do mety, ma!

Tego, że ranking końcowy Pucharu Polski PZN na nartorolakch jest wyceniony niżej od poszczególnych edycji PP też zrozumieć się nie da.

 

Oczywiście wiem, że to błąd, a nawet wielbłąd, ktoś czegoś nie dopatrzył, nie dopisał itd, jednak z dziennikarskiego obowiązku rzecz należało sprawdzić. Skontaktować udało się z Jakubem Michalczukiem, szefem komisji licencyjnej PZN. Pan Jakub powiedział - tabela została zmodyfikowana po posiedzeniach Komisji Biegów narciarskich oraz Komisji ds. Wytycznych Sportowych, ja nie jestem osobą władną ingerować w ten dokument.

Tutaj nie sposób nie zgodzić się z Jakubem Michalczukiem, od tego jest w końcu komisja biegów PZN.

 

Może jednak to nie błąd tylko tak teraz będzie to wyglądać, może PZN zmierza w kierunku nartorolek i w ogóle letnich konkurencji? Ma to z pewnościa uzasadnienie ekonomiczne, nie trzeba naśnieżać skoczni i tras biegowych, zaoszczędzi się gigantyczne pieniądze na smarach, po prostu żyć nie umierać. Dobra zmiana zawitała do PZN...

 

TABELA KLAS SPORTOWYCH 2017-2018

 

Kuba Cieślar

p.s Muszę dodać, że dokument otrzymałem od Anny Staręgi, koordynator biegów narciarskich w PZN (prosiłem o niego dwa dni temu). Pani Anna dostała go od przewodniczącego komisji biegów PZN Grzegorza Staręgi, który z kolei otrzymał go do akceptacji od Jakuba Michalczuka.

 

Komentarz do powyższego: Anna Staręga koordynator biegów narciarskich w PZN wytłumaczyła całe zamieszanie związane z klasami sportowymi na nartorolkach. Okazało się, że klasy w PP na nartorolkach zostały wstawione w złe tabelki. Pozostaje czekać na poprawkę.