SOBIESZOW

Mistrzostwa Polski 2017 na nartorolkach zostaną po raz kolejny rozegrane na trasach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w jeleniogórskim Sobieszowe. 9 i 10 września uczsetnicy będą rywalizowali w dwóch konkurencjach, biegu dystansowym stylem dowolnym i uphillu stylem klasycznym.

 

AKTUALIZACJA z 7 września (czwartek):

Aneks do komunikatu Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach i Mistrzostw Polski Amatorów w dniach 9-10.09.2017r w Jeleniej Górze.
Organizator uwzględniając sugestię klubów sportowych dopuszcza kategorie: Junior D /Juniorka D do startu w drugim dniu zawodów /10.09.2017/, pozostałe uwagi co do dystansów i godzin startów zostaną omówione na odprawach technicznych kierowników drużyn.

Uwaga Kluby sportowe i trenerzy w związku z awarią strony internetowej DZN, prosimy o ponowne przesłanie zgłoszenia do zawodów na adres mailowy: z_stemp@wp.pl

 

Jak dotychczas organizatorzy przyjęli zgłoszenie od nastepujących klubów:

MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski

UKS HUBAL Białystok

LKS KLIMCZOK Bystra / SMS Szczyrk

team nabiegowkach.pl

SKS Klasyk Warszawa              1 os

UKS Puszcza Supraśl                1 os

AZS AWF Katowice                    1 os

SKIPOL Team                          1 os

MKS Karkonosze JG

 

- / -

 

Mistrzostwa Polski na nartorolkach to już tradycyjnie dwudniowa impreza organizowana przez Dolnośląski Związek Narciarski. W zawodach mogą startować zawodnicy i zawodniczki w kategoriach senior, junior A, B, C, i D oraz amatorzy.

Kategorie senior oraz junior A i B startują obowiązkowo na nartorolkach dostarczonych przez organizatora, pozostałe grupy, czyli junior C i D oarz amatorzy startują na własnym sprzęcie. Jedynym ograniczeniem jest konieczność posiadania kół czarnych gumowych.

Pierwszy dzień startowy to biegi na sobieszowskiej pętli stylem dowolnym na dystansach od 14 do 4 kilometrów.

Drugi dzień to podbieg pod górę Chojnik czyli uphill na dystansie 3 kilometrów stylem klasycznym.

 

Zgłoszenia na drukach PZN poprzez formularz: (do pobrania http://www.odzn.pl/zgloszenia) e-mail: biuro@odzn.pl, do dnia 08.09.2016r. do godz. 15:00

 

KOMUNIKAT ZAWODÓW   po korekcie z godz. 15.00

REGULAMIN ZAWODÓW

 

Komunikat zawodów został skorygowany, poprawiono roczniki i dystanse. Dystans biegu amatorów stylem dowolnym, wg nas za krótki, miejmy nadzieję, że uda się jeszcze wydłużyć na odprawie technicznej przed zawodami.

W komunikacie mamy jeszcze jedno niedopowiedzenie, określono warunki sprzetowe dotyczące kółek do stylu dowolnego dla kategorii C ,D oraz amator. Na prośbę organizatorów informujemy, że identyczne warunki dotyczą klasyka, z jedną różnicą - koło o maksymalnej średnicy 80mm, czarne, gumowe.

 

red

w artykułach poniżej wyniki z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski na nartorolkach