pzn_logo

Znamy wstępny projekt kalendarza zawodów Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich. Sezon rozpocznie się początkiem stycznia pierwszą częścią Mistrzostw Polski Seniorów i U-23, zakończy się pod koniec marca drugą częscią Mistrzostw Polski Seniorów i U-23 w Jakuszycach lub Wiśle - Kubalonce.

 

W nadchodzącym sezonie zaplanowano 10 imprez w biegach narciarskich w Polsce, dziewięć z nich jest organizowana przez Polski Związek Narciarski.

Najważniejsza po MP seniorów impreza rozgrywana w Polsce to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów, zawody w nadchodzącym sezonie zostaną rozegrane w Ustrzykach w terminie 20-25 luty.

Eliminacjami do OOM Podkarpackie 2018 będą zawody Pucharu Bieszczadów w Ustrzykach Dolnych, Pucharu Roztocza w Tomaszowie Lubelskim, Pucharu Beskidów w Wiśle Kubalonce oraz Mistrzostwa TZN w Zakopanem.

Mistrzostwa Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowych to po raz kolejny Tomaszów Lubelski, termin to 16-18 luty 2018.

Jedyna nie PZN-owska impreza to Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada tradycyjnie już organizowana w Białce Tatrzańskiej przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy na początku marca.

Pozytywnym zaskoczeniem nowego kalendarza jest wydłużenie dystansów w kategoriach junior A i B. Tutaj zdecydowanie równamy do Europy i to wymaga podkreślenia. Oczywiście wydłużenie dystansów wbudziło sprzeciw części trenerów biorących udział w komisji biegów PZN, jednak opcja "europejska" była silniejsza!

 

Musimy zwrócić jeszcze uwagę na jeden szczegół dotyczący kalendarza. Otóż jak zauważycie z nazw zawodów zniknęła nazwa Puchar Grupy Azoty. Z nieoficjalych informacji wynika, że nie jest pewna pozycja firmy Ak-pol jako organizatora cyklu zawodów pod tą nazwą. Podobnie sytuacja może wyglądać z Ligami Regionalnymi Grupy Azoty. Prawdopodobnie organizację przejmie, podobnie jak miało to miejsce z Lotos Cup-em Polski Związek Narciarski.

 

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) pozwala zgłaszać krajowe imprezy do kalendarza FIS do końca sierpnia 2017. Wrócimy do tematu w późniejszym terminie, uważamy, że jeżeli jest szansa to wszystkie edycje polskiego Pucharu powinny być zawodami FIS-owskimi.

 

PROJEKT KALENDARZA

 

kace