tablica antolca

Dzisiaj do południa opublikowaliśmy za stroną PZN informację o testach dla kandydatów do kadry juniorsko-młodzieżowej w biegach narciarskich (w artykule powiązanym poniżej). Miało być tak pięknie...

 

Miało być a nie jest. Pomijając fakt, że niektórzy zdają jeszcze maturę i to, że nie są znani trenerzy kadr to wydaje się, że wszystko jest w najlepszym porządku.

Niestety tak nie jest. Opublikowana rano lista, jeszcze nie zdążyła zaistnieć w szerszej świadomości, a już okazała sie nieaktualna. Jeden z najlepszych juniorów Mikołaj Michałek postanowił zakończyć swoją karierę biegacza narciarskiego. Zawodnik idzie w ślady Mariusza Michałka (pamiętacie Mania) i będzie pracował w /dla teamu kolarskiego JGB. Jeżeli kogoś dziwi taki wybór, to znaczy, że w realiach polskich biegów nie orientuje się zupełnie. W JGB ma zapewnioną przyszłość, czego w biegach zapewnić niestety się nie da. Brawo za dojrzały wybór i brawo za odwagę.

Wymyślony ad hoc w zastępstwie Mikołaja Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk odmówił badań w Katowicach. Jeden z najlepszych polskich juniorów będzie trenował w szkole SMS Szczyrk i jak mówi teraz najważniejsza dla niego jest nauka...

O pominięciu kilku nazwisk pisaliśmy już wcześniej, czy ktoś z pominiętych dołączy do wybrańców w Katowicach dowiemy się pewnie z komentarzy pod tekstem.

Z ostatniej chwili: właśnie dostałem informację od Kamili Boczkowskiej (kadra młodzieżowa 2016) , która także nie wybiera się na testy do Katowic, o czym koordynator projektu Anna Staręga został już poinformowana przez zawodniczkę.

 

To jednak nie jedyny news dzisiejszego dnia. W sobotę na stronie pzn.pl w składzie kadry A w biegach narciarskich pojawił się nie kto inny jak Konrad Motor z AZS AWF Katowice. Przyzwyczajony do wpadek oficjalnej strony związku nie reagowałem, przekonany, że to wkrótce ulegnie zmianie. Zresztą skład kadry z Konradem można zobaczyć na tweeterowym końcie biegowki24.pl TUTAJ, brawo Kamil Zatoński za czujność.

To jeszcze można pominąć, jednak dalej jest jeszcze śmieszniej/straszniej w dziale strefa PZN, w poddziale dokumenty (pzn.pl) opublikowano harmonogram zadań na rok 2017. I tam w harmonogramie biegaczy opublikowanym TUTAJ z dnia 11.05.2017 jest i Konrad Motor i trener Wiesław Cempa. Jednak PZN reaguje coraz szybciej, w końcu trening czyni mistrza i w kolejnym opublikowanym dzisiaj już obu w/w panów nie ma.

 

Jak widać dzień bez wpadki, jest dniem straconym co jako redaktora skipola cieszy mnie bardzo, jest o czym pisać, jednak jako żyjącego biegami na co dzień, byłego zawodnika i obecnie trenera hobbysty smuci i przeraża.

Pamiętacie piosenkę : Jeszcze będzie normalnie jeszcze będzie przepięknie... chciałbym, żeby i ja i skipol nie miał tylu tematów, czego i Wam i sobie życzę.

 

Kuba Cieślar

 

p.s niestety nie udało nam się znaleźć autora zdjęcia, znalezione jakiś czas temu na FB, ale aktualne!