norwegia

Obiecaliśmy monitorować na bieżąco sprawę wyjazdu do Norwegii naszych młodych biegaczy narciarskich. Jak informuje Polski Związek Narciarski jest w kontakcie z organizatorami.

 

Justyna Mistarz, inspektor PZN, poinfomowała w rozmowie telefonicznej, że Polski Związek Narciarski jest w kontakcie z organizatorami norweskiego wydarzenia. Potwierdziła także, fakt wstępnego zgłoszenia niżej wymienionej grupy zawodników.

Szczegółowy program obozu będzie znany poczatkiem czerwca, jedno z pewnościa pozostanie bez zmian, koszt obozu ze strony polskiej to koszt dojazdu na miejsce i powrotu do Polski.

 

Lista zakwalifikowanych na wyjazd ( info z biura PZN):

chlopcy: Haratyk Mateusz, Skowron Michał, Popieluch Maciej, Michałek Mikołaj, Bachleda Łukasz, Welusz Marek, Czaja Wiktor.
dziewczyny: Kołodziej Klaudia,  Boczkowska Kamila, Kaleta Weronika.
 
 
od redakcji:
Lista liczy 10 nazwisk, siedmiu panów i trzy panie. Zgodnie z warunkami organizatora w grupie muszą znajdować się minimum 4 panie.
Czekamy jeszcze na odpowiedź Norwegów w sprawie jeszcze jednego zawodnika z  FIS-punktami poniżej 200, taki właśnie limit ustalili organizatorzy. Zawodnik Jedności Nowy Sącz Dawid Damian jest rocznikowo "za młody", jednak jak wynika z list uczestników z poprzednich lat, nie było to przeszkodą. 
Sytuację będziemy śledzić na bieżąco.
 
red