OOM 2016

Prezentujemy punktację województw Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016 w biegach narciarskich. Dotychczas rozegrano sprinty stylem dowolnym wszystkich kategorii, biegi łączone juniorek i juniorów A oraz biegi stylem klasycznym juniorek i juniorów B.

 

W klasyfikacji województw prowadzi województwo śląskie którego zawodniczki i zawodnicy zdobyli 170 punktów. Drugie miejsce dla Małopolski z 148 punktami, trzecia lokata dla woj. dolnośląskiego, zdobycz punktowa gospodarzy imprezy to 98 punktów. Dorobek pozostałych województw przedstawia się następująco:

4. woj. mazowieckie      - 94

5. woj. lubelskie           - 67

6. woj. podkarpackie   - 24

7. woj. podlaskie          - 20

Województwo śląskie wygrało punktację  w pięciu z ośmiu rozegranych konkurencji. W dwóch konkurencjach najwięcej punktów zdobyło województwo mazowieckie ( juniorki A, sprint i bieg łączony) oraz bieg juniorek B klasykiem wygrało województwo małopolskie.

Jedynymi województwami, które zdobywały punkty we wszystkich rozegranych konkurencjach są województwa małopolskie, dolnośląskie i mazowieckie.

Należy także pamiętać, że o ile większość reprezentacji wojewódzkich to zawodniczki i zawodnicy wielu klubów to w przypadku mazowieckiego i lubelskiego są to reprezentacje klubowe odpowiednio UKS Rawa Siedlce i MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

 

TABELA PUNKTOWA WOJEWÓDZTW

 

KaCe