Liga małopolska

Po raz pierwszy w tym sezponie prezentujemy Rankingi Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich o Puchar Kotelnica Białczańska oraz Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Poniżej znajdziecie trzy rankingi: ranking szkół, ranking indywidualny oraz ranking Ligi Regionalnej Grupy Azoty.

 

 

Liga Małopolska SZS to trzy dotychczas rozegrane edycje: Kiry/Kościelisko, Ptaszkowa i Obidowa. Do rankingu szkół liczą się wyniki z wszystkich rozegranych edycji Ligi w sezonie 2016. Sklasyfikowano 29 szkół gimnazjalnych i 43 szkoły podstawowe z województwa małopolskiego.

Wśród gimnazjów prowadzi Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (GMS) Zakopane, któego uczniowe zdobyli dotychczas 2354 punkty. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Gimnazjum z Kościeliska z 1161 punktami na koncie, najniższy stopień podium to Gimnazjum Uście Gorlickie które ma 875 punktów. Prowadzenie GMS Zakopane nie powinno nikogo dziwić, w końcu ta szkoła ma zbierać i szkolić talenty z terenu całego województwa.

 

Ranking szkół podstawowych to 43 szkoły, które zdobyły punkty w dotychczas rozegranych zawodach. Prowadzi Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjum nr 1 w Cichem. Ta szkoła zgormadziła 1295 punktów. Drugie miejsce to podobnie jak w rankingu gimnazjów, Kościelisko. Uczniowie SP Kościelisko zdobyli 986 punktów. Tylko 39 punktów tracą do drugiej lokaty uczniowie SP Chochołów (947pkt) zajmujące trzecie miejsce w rankingu szkół podstawowych.

RANKING SZKÓŁ

 

Ranking indywidualny Ligi Małopolskiej SZS o Puchar Kotelnica Białczańska to 366 dziewcząt i chłopców, którzy w trzech rozegranych edycjach zdobywali punkty.

RANKING INDYWIDUALNY LIGA SZS

 

Ranking Ligi Regionalnej Grupy Azoty obejmuje kategorię junior E czyli urodzonych w roku 2004 i młodszych. W tej klasyfikacji punkty jak dotychczas zdobyło37 juniorek i  40 juniorów, startowało ponad 180 osób.

RANKING INDYWIDUALNY GRUPY AZOTY MAŁOPOLSKA

 

Kolejne zawody Ligi Małopolskiej SZS/ Ligi Regionalnej Grupy Azoty planowane są na 3 lutego w Białce Tatrzańskiej. Komunikat w tej sprawie znajdziecie poniżej, organizatorzy zastrzegają sobie podjęcie ostatecznej decyzji w poniedziałek 1 lutego.

KOMUNIKAT LIGA(4) BIAŁKA TATRZAŃSKA

 

KaCe