nartorolki polska

Tegoroczny Puchar Polski na nartorolkach składał się z sześciu zawodów rozegranych w Jeleniej Górze Sobieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Istebnej, Bystrej Śląskiej i finału w Marklowicach. Do końcowego wyniku zaliczano cztery najlepsze starty. W kategorii senior wygrali Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne (na zdjęciu z córeczką) i Daniel Iwanowski w UKS Rawa Siedlce (foto poniżej).

W najstarszej kategorii Rankingu Pucharu Polski na nartorolkach czyli kategorii senior/ka (+'95) sklasyfikowano łącznie siedem seniorek. W Rankingu zwyciężyła Marcela Marcisz, która w 3 startach zdobyła 160 punktów. Drugie i trzecie miejsce w rankingu dla zawodniczek z Dolnego Śląska Karoliny Trzaski z MUKN Pod Stróżą Miszkowice i Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

'

Zaciętą rywalizacje mieliśmy w kategorii juniorek A ('96'97) którą wygrała Katarzyna Stokfisz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Tylko pięciu punktów do zwycięstwa zabrakło Róży Łyjak z MKS Karkonosze (druga lokata). Trzecia została sklasyfikowana Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka.

W tej kategorii sklasyfikowano 12 zawodniczek.

Kategoria juniorek B ('98'99) to zdecydowane zwycięstwo liderki tej kategorii Kamili Boczkowskiej z MKS Karkonosze, która zgromadziła 240 punktów. Zawoniczka wygrała wszystkie biegi, w których startowała. Drugie miejsce dla Moniki Mazurkiewicz z Grupy Oscar, trzecie Iwona Piekarz z LKS Wiśniowa Osieczany. Sklasyfikowano 22 zawodniczki.

Najmłodsza kategoria rankingu to kategoria juniorek C ('00'01), tą klasyfikację zdominowała zawodniczka z Tomaszowa Lubelskiego Monika Skinder z Grupy Oscar, któa wygrał wszystkie sześć rankingowych zawodów. Drugie miejsce dla Kamili Borkowskiej z UKS Rawa Siedlce, trzecie to Magdalena Kuśmierz także Tomaszów Lubelski. Sklasyfikwoano 33 zawodniczki.

RANKING PUCHAR POLSKI 2015 NARTOROLKI (K)

Daniel Iwan Iwanowski (foto.skipol.pl)

W kategorii seniorów sklasyfikowano w letnim sezonie na nartorolkach 21 zawodników. Wygrał Daniel Iwanowski z UKS Rawa Siedlce (230pkt), przed swoim klubowym kolegą Damianem Dukiem i Mateuszem Chowaniakiem (125pkt) z UKS Regle Kościelisko.

Kategoria juniorów A to zwycięstwo Wojciecha Fojcika z NKS Trójwieś Beskidzka. Dziesięć punktów mniej zdobył Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce, trzecie Dominik Bury z MKS Istebna. Największą ilość zwycięstw w tej kategorii to oczywiście Dominik "Dolo" Bury, który wygrał wszystkie trzy biegi, w których startował. Sklasyfikwoano 16 zawodników.

Junior B ('98'99) wygrał odnoszą cztery zwycięstwa w pięciu biegach Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Drugi stopień podium dla Szymona Sikory z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, trzeci to Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Sklasyfikowano 28 zawodników.

Dwudziestu dziewięciu zawodników sklasyfikowano w najmłodszej kategorii wliczanej do Rankingu Puchar Polski na nartorolakach czyli juniorów C ('00'01). Cztery z sześciu biegów, w któych startował wygrał Jan Żółkiewski z Tomaszowa Lubelskiego, zdobywając maksumalną ilośc punktów (240). Podium uzupełnili zawodnicy UKS Rawa Siedlce Mateusz Posiadała i Karol Filipek.

RANKING PUCHAR POLSKI NARTOROLKI 2015 (M)

Do Rankingu Pucharu Polski wrócimy jeszcze w tym tygodniu z obszernym omówieniem.

/KaCe/

Ranking opracowywał przewodniczący komisji biegów PZN Grzegorz Staręga, wersję po finale przygotowała firma pifsport.