liga małopolska

Po Rankingu Briko Maplusa czyli klasyfikacji szkolnej Ligi Małopolskiej pora na rankingi indywidualne w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. W Lidze Małopolskiej klasyfikacja jest prowadzona nie wg kategorii wiekowych tylko wg roczników szkolnych. klasy I,II i III gimnazjów, oraz klasy VI, V oraz IV i młodsi sa prowadzone osobno.

 

 Łącznie jak wspomnieliśmy już wyżej sklasyfikowano w tym sezonie 567 młodych biegaczek i biegaczy narciarskich z ponad 80 szkół Małopolski. Czy mogło być jeszcze więcej, oczywiście że tak, pamiętajmy, że w Lidze obowiązuje limit ilościowy. Gimanzjum to maksymalnie 12 osób, szkoły podstawowe mogą zgłosić do jednej edycji nie więcej niż 15 uczniów, czyli sporo szkół przeprowadzało wewnętrzne kwalifikacje do udziału w Lidze.

Do rankingu końcowego Ligi liczono sześć najlepszych startów z ośmiu rozegranych.

 

W kategorii Gimnazjum w Rankingu sklasyfikowano 206 nazwisk, w poszczególnych kategoriach tryumfowali:

kl.III (ur.1999)  - Iwona Piekarz G. Wiśniowa i Wiktor Czaja GMS Zakopane

kl. II (ur.2000)  - Paulina Pawliczek GMS Zakopane i Dawid Damian G.Piatkowa

kl.  I (ur.2001)  - Weronika Bieniasz ZSPiG Ciche 1 oraz Karol Smajdor G.nr 5 Nowy Sącz.

RANKING IND. LIGA MAŁOPOLSKA - GIMNAZJA

 

Przypomnijmy, że w przypadku identycznej ilości punktów zdobytych przez zawodników o pierwszeństwie decydowała ilość wyższych miejsc, np. więcej zwycięstw lub drugich i  trzecich miejsc. W przypadku kiedy zawodnicy mieli identyczny bilans także w zajmowanych miejscach o wyższej lokacie decydowało miejsce zajęte w finale Ligi.

 

W Rankingu szkół podstawowych punkty zdobyło 361 młodych adeptów biegów narciarskich.

W poszczególnych kategoriach tryumfowali:

kl. VI - Małgorzata Bajer SP Wiśniowa i Jan Guńka SP Chochołów

kl.  V - Anna Nędza SP Kościelisko i Łukasz Trebunia SP Biały Dunajec

kl.IV i młodsi - Daria Szkurat z SP Sękowa i Daniel Szczurek z SP Chochołów.

RANKING IND. LIGI MAŁOPOLSKIEJ - SZKOŁY PODSTAWOWE

 

W tym sezonie Ligi Małopolskiej rozegrano 8 zawodów, po 3 w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej oraz po jednej edycji w Obidowej i Ptaszkowej. Po raz pierwszy rozegrano także sprinty (Ptaszkowa) i biegi masowe - finał Ligi w Białce Tatrzańskiej.

 

Należy także wspomnieć o sponsorach, dzięki którym Liga nadal się rozwija. Sponsor tytularny to ON Kotelnica Białczańska ( puchary, medale i dyplomy na każdą edycję, oraz trasy w Białce Tatrzańskiej) , kolejni sponsorzy to firma Aiconsport dystrybutor smarów Briko Maplus ( 7800pln w smarach i akcesoriach), Fischer Polska 16 par nart juniorskich Fischera z wiązaniami, firma Forza Sport to oryginalne, dedykowane opaski na każdą edycję Ligi dla zwycięzców. Oczywiście nie możemy zapomnieć o samorządach lokalnych wspierających naszą imprezę takich jak Gmina Nowy Targ czy Miasto Zakopane i Gmina Grybów.

W przyszłym sezonie zamierzamy pozyskać jeszcze wiecej sponsorów i uatrakcyjnić Ligę.

Mamy także nadzieję, na nowe miejsca w kalendarzu Ligi na przyszły sezon.

 

Kuba Cieślar

skipol.pl -  patron medialny Ligi Małopolskiej

 p.s w artykułach poniżej ranking szkół oraz ranking Ligi za sezon 2014