liga małopolska

Liga Małopolska 2015 największa cykliczna impreza w biegach narciarskich w Polsce to osiem edycji i aż 88 sklasyfikowanych szkół z terenu województwa małopolskiego.

 

W tym sezonie pięciokrotnie przekroczyliśmy liczbę 300 startujących młodych biegaczy narciarskich w jednych zawodach, rekordowa frekwencja to zawody w Zakopanem, gdzie konkurencję ukończyło 348 zawodniczek i zawodników. W tym sezonie po raz pierwszy rozegraliśmy także sprinty (edycja w Ptaszkowej) i biegi ze startu wspólnego (finał w Białce Tatrzańskiej). Liga Małopolska rozwija się z roku na rok, w przyszłym sezonie mamy nadzieję na przekroczenie kolejnej bariery czyli 400 startujących. Przypomnimy jeszcze, że w Lidze Małopolskiej obowiązują limity czyli maksymalna liczba zawodników startujących w danej edycji z jednego Gimnazjum to 12 osób, ze szkoły podstawowej to 15 osób. Strach pomyśleć co byłoby bez limitów...

 

W tym sezonie klasyfikacja szkół była prowadzona pod nazwą Ranking Briko Maplus.

Firma Aiconsport dystrybutor smarów Briko Maplus ufundowała nagrody dla najlepszych trzech szkół w kategoriach gimnazjów i szkół podstawowych. Przypomnimy jak to wygląda:

Kategoria Szkoły Podstawowe, za Ranking końcowy Ligi

Pierwsze miejsce: 1500,00 PLN (kupon na smary)

Drugie miejsce: 1000,00 PLN (kupon na smary)

Trzecie miejsce: 500,00 PLN (kupon na smary)

Kategoria Szkół Gimnazjalnych za Ranking końcowy Ligi

Pierwsze miejsce: 2000,00 PLN (kupon na smary)

Drugie miejsce: 1200,00 PLN (kupon na smary)

Trzecie miejsce: 800,00 PLN (kupon na smary)

Łączna suma nagród pienieżnych to siedem tysięcy złotych. Kto je wygrał?

 

W kategorii szkół gimnazjalnych sklasyfikowaliśmy 35 gimnazjów, w Rankingu zgodnie z regulaminem liczyliśmy sześć najlepszych wyników z ośmiu rozegranych edycji. Regulamin TUTAJ

Ranking Briko Maplus wygrało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego zdobywając 3344 punkty i tym samym BON na smary w wysokości 2000PLN. Drugie miejsce i 1200PLN w smarach zdobyło Gimnazjum Kościelisko z 2451 punktami. O  800PLN wzbogaci się Gimnazjum ZSPiG Ciche 1 (2036pkt), które wywalczyło trzecie miejsce w generalce szkół rzutem na taśmę, w ostatniej finałowej edycji wyprzedzając Gimnazjum z Uścia Gorlickiego ( 4 miejsce i 1973pkt). Piąte miejsce dla Gimnazjum z Wiśniowej (1608pkt) , szóste dla Gimnazjum Klikuszowa (1424pkt).

Łącznie sklasyfikowaliśmy 35 szkół gimnazjalnych z województwa małopolskiego.

 

W kategoriach szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa z Kościeliska. Młodzi biegacze narciarscy z tej szkoły wywalczyli 3259 punktów i nagrodę w wysokości 1500PLN. Bony na smary Briko Maplus zdobyli także uczniowie z SP Chochołów ( II miejsce i 1000PLN) oraz SP Wiśniowa (III miejsce i 500PLN).

Pozostałę miejsca w czołówce to:

IV - ZSPiG Ciche 1

V  - SP Kluszkowce

VI - SP Gliczarów Górny.

W tej kategorii w Lidze Małopolskiej 2015 wystartowało aż 53 szkoły podstawowe z województwa małopolskiego, w tym sezonie po raz pierwszy w Lidze wystartowała szkoła podstawowa z Krakowa.

RANKING BRIKO MAPLUS LIGI MAŁOPOLSKIEJ 2015

 

Na każdej edycji Ligi Małopolskiej rozdawaliśmy także narty. Dzięki firmie Fischer Polska w ośmiu edycjach Ligi rozlosowaliśmy 16 par nart Fischera z wiązaniami, po osiem w kategorii gimnazjów i SP.

Firma Forzasport nagradzała zwycięzców w każdej kategorii, każdej edycji, specjalnymi opaskami, na każdej edycji najlepsze gimnazjum i SP otrzymywały btakże bony od firmy Aiconsport.

Sponsorem tytularnym była firma ON Kotelina Białczańska, na której trasach został rozegrany finał Ligi Małopolskiej 2015.

My jako skipol.pl byliśmy partnerem medialnym imprezy, wszystko o Lidze Małopolskiej znajdziecie TUTAJ.

 Dla statystyków prezentujemy także punktację wszystkich edycji Ligi Małopolskiej TUTAJ.

O terminie uroczystego zakończenia Ligi Małopolskiej poinformujemy w ciągu najbliższego tygodnia, planowany termin to koniec maja.

 

Kuba Cieślar

 

p.s ranking indywidualny Ligi jutro !