PZN

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Małopolska 2015 - startuje w przyszłym tygodniu, w czwartek 12 lutego indywidualnymi sprintami w Zakopanem. Kto wystartuje zobaczcie w Rankingu eliminacji.

 

W ramach eliminacji do OOM 2015 rozegrano 8 biegów, po dwa w Ustrzykach, Tomaszowie Lubelskim, Jakuszycach i Dusznikach Zdroju. Do rankingu wg wytycznych PZN zalicza się cztery najlepsze starty spośród rozegranych.

 

Dalej wg wytycznych PZN uprawnieni do startu są:

Z wyżej wymienionych  imprez sportowych zalicza się 4 starty  eliminacyjne  , z których PZN wyłoni:            

Juniorzy/rki  B – 31 zawodników i 24 zawodniczki ; do dyspozycji PZN zostaje 1 miejsce wśród Juniorek  B i Juniorów  B / przypadki losowe /;

Juniorzy  A - 20 zawodników ,  do dyspozycji PZN zostają 2 miejsca wśród Juniorów A.

Juniorki   A -10 zawodniczek ,  do dyspozycji PZN zostają 1 miejsce wśród Juniorek  A.

Łączna liczba startujących w OOMł wynosi – 57 Juniorów/ rek B  i   33 Juniorów/rek A .  

 

Czyli wszystko jasne, w kategorii juniorek B powinno wystartować 25 zawodniczek, czyli wszystkie, które są w Rankingu, oczywiście jeżeli PZN wykorzysta to jedno dodatkowe miejsce.

 

Juniorów B jest więcej niż miejsc na Olimpiadzie Młodzieży, a jedno dodatkowe miejsce jest przyznane Filipowi Kroemerowi z KS Obidowiec Obidowa - zawodnik zmaga się z kontuzją od początku sezonu. Odpada 7 zawodników, ostatnim kwalifikującym się jest Sebastian Bożek z LKS Klimczok Bystra.

 

Juniorki A to łącznie 11 miejsc na Olimpiadzie, w rankingu sklasyfikowano ich dwadzieścia, znowu jeżeli PZN skorzysta z dodatkowego miejsca to kwalifikację zamkną się na Justynie Kołodziej z LKS Mszana Górna.

 

Juniorzy A to grupa 24 zawodników, którzy zdobyli punkty, w Zakopanem zobaczymy ich na trasach maksymalnie 22 (patrz wyżej wytyczne), z tym, że trójka kadrowiczów Kamil i Dominik Bury oraz Bartłomiej Rucki mają start zapewniony. Wytyczne wprawdzie nie regulują tej kwestii dokładnie, ale cóż. Teoretycznie oczywiście, ostatnim z listy rankingowej, który pojedzie do Zakopanego będzie Paweł Pokutko z Hubala Białystok.

 

Przypomnę jeszcze, że Ranking Eliminacji do OOM 2015 Małopolska, przygotowany przez przew. komisji biegów PZN Grzegorza Staręgę nie jest oficjalnym dokumentem stwierdzającym, kto wystartuje lub nie w Zakopanem. Taki dokument publikuje dyrektor sportowy PZN Marek Siderek.

 

RANKING ELIMINACJI

 

/KaCe/