starega maciek soczi

Ranking PZN w sezonie 2013/2014 w biegach narciarskich w kategorii senior/ka wygrywają Justyna Kowalczyk reprezentująca AZS AWF Katowice i Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce.

 

Druga lokata w rankingu to zawodniczka kadry A Ivana Hudaca Sylwia Jaśkowiec reprezentująca LKS Wiśniowa Osieczany. Kolejne 3 lokaty także należą do zawodniczek kadry A, kolejno: Paulina Maciuszek z LKS Poroniec Poronin, Agnieszka Szymańczak z LKS Klimczok Bystra, której nie zobaczymy już w przyszłym sezonie na nartach (zawodowo) oraz Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice.

Szóste miejsce rankingu to Justyna Mordarska także akademiczka z Katowic. Pierwszą juniorką jest sklasyfikowana na pozycji 10-tej, juniorka A (‘94’95) Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany, 17 i 18 lokatę zajmują juniorki B (‘96’97) z UMKS Marklowice Agata Warło i Oliwia Mutwil a miejsce 21 to najmłodsza z sklasyfikowanych Emilia Nawara z UKS Regle Kościelsko nominalna juniorka C (‘98’99).

Kolorem czerwonym są zaznaczone roczniki zawodniczek nie będących seniorkami.

Tutaj mała podpowiedź, zawodniczki z młodszych kategorii są klasyfikowane w tym rankingu jeżeli startowały w zawodach seniorskich i zdobyły w nich punkty. Sklasyfikowano łącznie 23 zawodniczki.

RANKING 2014 SENIORKA

 

Ranking seniorów 2014 to pewne zwycięstwo wspomnianego już Maćka Staręgi z UKS Rawa Siedlce. Druga lokata należy do trenującego z Justyną Kowalczyk Macieja Kreczmera z LKS Poroniec Poronin. Kolejne dwa miejsca to podopieczni trenera Janusza Krężeloka z kadry A, klubowy kolega Kreczmera Jan Antolec oraz zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Sebastian Gazurek. Piąta lokata to trenujący poza kadrą Marcin Rzeszótko z katowickiego AZS, a szósta to … sensacja. Szóstą pozycję w Rankingu PZN za sezon 2013/2014 zajął 40-letni Robert Faron z LKS Witów Mszana Górna. Przypomnę, że pan Robert jest na co dzień nauczycielem WF w gimnazjum w Kamienicy. Co na to młodsi koledzy z tras pana Roberta? Najlepszym juniorem w rankingu jest Dominik Bury reprezentujący MKS Istebna. Dominik jest juniorem B (‘96’97) i zajął 16 pozycję. Podobnie jak u kobiet na czerwono wyróżnieni zawodnicy z młodszych kategorii. W tym sezonie sklasyfikowano  43 zawodników ( 9 nie będących seniorami).

RANKING 2014 SENIOR

 

/KaCe/

Rankingi senior/ka opracował przewodniczący komisji biegów PZN Grzegorz Staręga