PZN4

Prezentujemy Ranking PZN nr 3 w biegach narciarskich sezonu 2013/2014. Jak dotychczas w kraju rozegrano sześć biegów rankingowych, dwa w Jakuszycach i cztery w Tomaszowie Lubelskim. Przypominamy, że ilość punktów zaznaczonych na czerwono to punkty zdobyte w zawodach FIS, jednak pod warunkiem, że były osobne kategorie juniorskie. Jeżeli zawodnicy biegali jako seniorzy punkty dolicza im się do rankingu seniorów, który jest prowadzony przez przew. komisji biegów PZN Grzegorza Staręgę.

 

W rankingu klasyfikujemy kategorie juniorek i juniorów A, B i C.

Juniorka A (ur '94'95) - na prowadzeniu Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski, zawodniczka kadry juniorskiej  z 1224 punktami na koncie. Druga lokata dla Urszuli Łętochy z LKS Wiśniowa Osieczany. Ula jak dotychczas zgromadziła 1168 pkt. Trzecia lokata to młodsza o rok od swoich rywalek Joanna Rysula z UKS Regle Kościelisko z 1162 punktami, jak widać strata do drugiego miejsca w rankingu jest bardzo niewielka i wynosi tylko sześć punktów. W Rankingu sklasyfikowano 19 juniorek A.

RANKING JUNIORKA A

 

Junior A ('94'95), w tej kategorii na prowadzeniu znajduje się Mateusz Chowaniak z UKS Regle Kościelisko, który dotychczas zdobył 1132 punkty rankingowe.Drugie miejsce zajmuje Kamil Bury z MKS Istebna z 800-punktami na koncie, a miejsce trzecie Dawid Bril z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Dawid zdobył 684 punkty. W tej kategorii sklasyfikowano 28 zawodników.    

RANKING JUNIOR A

 

Juniorki B ('96'97) - tutaj prowadzi zawodniczka UMKS Marklowice Agata Warło (660pkt), która wyprzedza o 200 punktów Katarzynę Stokfisz (460pkt) z MULKS Tomaszów Lubelski i o kolejne cztery oczka Weronikę Legierską  (456) reprezentujacą MKS Istebna. Sklasyfikowano w rankingu 31 zawodniczek.

RANKING JUNIORKA B

 

Juniorzy B ('96'97) , tutaj na prowadzeniu dwójka zawodników klubu UMKS Marklowice, prowadzi Wojciech Fojcik (532), przed Filipem Kroemerem (450pkt). Trzecia lokata dla Przemysława Zawady z MKS Istebna (420pkt). W tej kategorii 39 zawodników zdobyło punkty rankingowe.

RANKING JUNIOR B

 

Juniorki C ('98'99), pierwsze miejsce w Rankingu PZN zajmuje Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka, która wywalczyła 320 oczek. Druga lokata dla Emilii Nawary z UKS Regle Kościelisko (268pkt), trzecia dla Kamili Boczkowskiej (268pkt)  z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Ta kategoria to 50 sklasyfikowanych zawodniczek, które  zdobyły dotychczas punkty.

RANKING JUNIORKA C

 

Junior C ('98'99), w tej kategorii prowadzi Mikołaj Michałek z MKS Istebna (330), przed Michałem Skowronem (285) z MKS Karkonosze Sporty Zimowe i Mateuszem Haratykiem (248) z NKS Trójwieś Beskidzka. Sklasyfikowano 51 zawodników.

RANKING JUNIOR C

 

Teraz trochę statystyki. Najwięcej miejsc w pierwszych trójkach rankingu ma klub MKS Istebna, czwórka zawodników tego klubu zajmuje miejsca na podiach rankingu w swoich kategoriach wiekowych. Po 3 miejsca zajmują kluby UMKS Marklowice i UKS Regle Kościelisko, dwa miejsca w czołówce Rankingu mają NKS Trójwieś Beskidzka i MKS Sporty Zimowe Karkonosze.

 

Jeżeli popatrzymy na przynależność klubów do poszczególnych województw to najwięcej miejsc ma zdecydowanie województowo śląskie aż 10 miejsc, województwo małopolskie cztery miejsca, następnie województwo dolnośląskie dwie lokaty i po jednej województwa podkarpackie i lubelskie.

 

Łącznie w tym Rankingu PZN po sześciu rozegranych biegach sklasyfikowano 218 biegaczek i biegaczy narciarskich, co jest liczbą nie wzbudzjącą zachwytu. Pamiętajmy, że ci zawodnicy są bezpośrednim zapleczem przyszłych kadr szkoleniowych PZN.

 

/KaCe/