Leśnik

Drugi w tym sezonie Ranking PZN w biegach narciarskich, po zawodach w Jakuszycach i Tomaszowie Lubelskim. Zgodnie z umową zawartą z Polskim Związkiem Narciarskim w sezonie 2013/2014 nasz portal jest odpowiedzialny za rankingi PZN w grupach wiekowych junior/ka C, B i A. Wszystkie udostępnianie publiczne rankingu musi być opatrzone tekstem - ranking przygotował skipol.pl

W kategorii juniorek A  (‘94’95) na prowadzenie wysunęła się Joanna Rysula (foto: pierwsza z prawej) z UKS Regle Kościelisko, która w czterech dotychczasowych startach zgromadziła 920 punktów. Kolejne miejsca bez zmian zajmują Urszula Łętocha z KS Śnieżka Karpacz i Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski. Obie panie startują teraz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme. Jak dotychczas punkty rankingowe zdobyło 18 juniorek A.

RANKING JUNIORKA A

Juniorzy A (‘95’94) – tutaj na prowadzeniu także zawodnik trenerów Zofii i Jurka Leśników (foto: w środku)  z UKS Regle Kościelisko – Mateusz Chowaniak (foto: z lewej). Mateusz zdobył 692 punkty. Druga lokata dla Krzysztofa Małkińskiego z UKS Hubal Białystok, który ma na koncie 636 punktów, wszystkie zdobyte w zawodach krajowych. Dawid Bril reprezentujący MUKS Podkarpacie Jedlicze, zajmuje trzecie miejsce z 588 punktami. Punkty zdobyło na razie 27 juniorów A.

RANKING JUNIOR A

Juniorki B (‘96’97) – w tej kategorii sklasyfikowano 31 zawodniczek. Pierwsza trójka Rankingu bez zmian. Na prowadzeniu Agata Warło (460pkt) z UMKS Marklowice, przed Weroniką Legierską  (360pkt) z MKS Istebna i Katarzyną Stokfisz  (350pkt) z MULKS Tomaszów Lubelski.

RANKING JUNIORKA B

W kategorii juniorów B (‘95’96) na prowadzeniu dwójka zawodników UMKS Marklowice, wychowanków Aleksandry Pustołki  - Wojciech Fojcik i Filip Kroemer. Panowie zdobyli odpowiednio 420 i 330 punktów. Tylko sześć  „oczek” traci do Kroemera trzeci w rankingu tej kategorii Przemysław Zawada  (326pkt) z MKS Istebna. 38 zawodników zdobyło punkty rankingowe.

RANKING JUNIOR B

Najmłodsza kategoria pań ujętych w Rankingu to juniorki C (‘98’99). Tutaj prowadzi Aleksandra Łacek  (220pkt) z NKS Trójwieś Beskidzka, przed  Emilią Nawarą  (205pkt) z UKS Regle Kościelisko i Kamilą Boczkowską  (165pkt) z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Sklasyfikowano 42 juniorki C.

RANKING JUNIORKA C

Najlepszym juniorem C (‘98’99)  jest Mikołaj Michałek z MKS Istebna, który zgromadził do tej pory 230 punktów. Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe, dzielący w pierwszym tankingu pozycję lidera z Michałkiem spadł na drugie miejsce z 185 punktami. Trzecia lokata to Szymon Sikora (160pkt) z MULKS Tomaszów Lubelski. Punkty zdobyło 45 juniorów C.