Liga Małopolska  SZS 2012 w biegach narciarskich zgromadziła w tym roku rekordową liczbę uczestników zarówno ze szkół gimnazjalnych jak podstawowych.Absolutny rekord pobiła edycja Ligi Małopolskiej rozegrana w Kasinie Wielkiej gdzie na starcie stanęło prawie 450 młodych biegaczy narciarskich.


Jak widać zawody z roku na rok stają się coraz popularniejsze i gromadzą na starcie coraz większą ilość uczestników, śmiało konkurując z np.Bieg na Igrzyska.
Należy tylko żałować, że Liga Małopolska jest jedyną ligą wojewódzką w biegach narciarskich rozgrywaną w kraju.....Kto jeszcze (przykładowo) pamięta zawody o nazwie "Nadzieje Beskidzkie"...
Oczywiście należy wspomnieć o ludziach, którzy za tym stoją, panowie Stanisław Mrowca i Feliks Piwowar borykając się na co dzień z problemami natury wszelakiej (finansowej)  dopieli jednak swego i Liga w całości mogła się odbyć.
Poniżej prezentujemy rankingi w kategoriach gimnazjów i szkół podstawowych.Oczywiście ilość zawodników sklasyfikowanych w rankingach może wyglądać ubogo na tle ilości startujących zawodników,ale przypominamy, że punkty w Lidze Małopolskiej zdobywa tylko 12 pierwszych zawodników.Pierwszy 13, drugi 11, trzeci 10, czwarty 9 i 12 1 punkt.
W przypadku równej ilości punktów z trzech najlepszych startów ( z 4 rozegranych) o końcowej kolejnośći decydowałóo wyższe miejsce zdobyte przez zawodnika.
Przykładowo, zawodnik, który np. trzykrotnie zajmował 3 miejsce jest niżej w rankingu od zawodnika , który wygrał raz zawody, oczywiście przy tej samej ilości punktów.
W przypadku kiedy zawodnicy mieli identyczną ilość punktów i zajmowali identyczne miejsca z trzech najlepszych biegów, przyznajemy miejsce równorzędne.
I tak w kategorii gimnazjów tryumfowali : klasa III Ewelina Kępowicz i Anna Wójciak (dwa I miejsca) oraz Kamil Smoła i Maciej Łętocha również równorzędne zwycięstwo w lidze, w klasach II Monika Mleczek i Mateusz Siatka, w klasach I Kinga Gucwa i Arkadiusz Koszyk.
W kategorii SP w poszczególnych klasach zwyciężali:
kl.VI Magda Piczura i Dariusz Staszel,
kl V  Sylwia Michalczak i Dawid Damian,
kl IV Weronika Merena i Karol Smajdor.

Ranking SP     Ranking Gimnazja