mps

Razem z rankingami kombinatorów norweskich dotarły do nas rankingi w biegach kobit i mężczyzn w kategoriach Seniorów i Seniorek, Juniorów i Juniorek A, Juniorów oraz Juniorek B, a także Juniorów i Juniorek C. 

 

KATGORIA SENIOREK I SENIORÓW

 

U Pań w kategorii seniorek niekwestionowaną liderką jest oczywiście Justyna Kowalczyk z dorobkiem 240 punktów. Za nią znalazła się Urszula Łętocha mająca o 40 punków mniej oraz Kornelia Kubińska (160 punktów). Dalsze miejsca zajęły dużo młodsze Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz i urodzona w 1998 roku Klaudia Kołodziej. Kolejne lokaty Katarzyna Stokfisz, Andżelika Szyszka, Agata Warło i Justyna Pradziad. W drugiej dziesiątce pojawiły się utalentowane Kamila Boczkowska (11. miejsce) i Monika Skinder (16.). Klubowo wygrywa AZS AWF Katowice przed MKS Halicz Ustrzyki Dolne i LKS Hilltop Osieczany.

 

U panów na czele także bez niespodzianek – pierwszy Maciej Staręga, drugi Dominik Bury, a trzeci Jan Antolec. Za „podium” Kamil Bury, Paweł Klisz i Andrzej Pradziad. a ostatnim miejscu w najlepszej dziesiątce znalazł się Mateusz Haratyk. Wśród zespołów zwycięstwo dla klubu Macieja Staręgi UKS Rawa Siedlce, dalej MKS Istebna i UKS Regle Kościelisko.

 

KATEGORIA JUNIOREK I JUNIORÓW A

 

18 zawodniczek sklasyfikowano w kategorii juniorek A, której przewodzi Justyna Pradziad (180 punktów), bezpośrednio pokonując Agatę Warło (150). Trzecie miejsce wywalczyła Emilia Nawara, czwarte Klaudia Kołodziej, a piąte Róża Łyjak. Najwięcej, bo 384 punkty, zapisało na swoim koncie UKS Regle Kościelisko, zostawiając w pokonanym polu NKS Trójwieś Beskidzką i UKS Rawa Siedlce.

 

U panów nie ma zaskoczeń – na dwóch pierwszych miejscach Mateusz Haratyk i Michał Skowron (odpowiednio 180 i 150 punktów). 120 punktów zdobył trzeci Mikołaj Michałek. Urodzony w 1998 roku Haratyk dołożył spore wiano do zdobyczy swojego klubu, dzięki czemu ten uplasował się także na pierwszej lokacie.

 

KATEGORIA JUNIOREK I JUNIORÓW B

 

Monika Skinder i Marek Welusz zwyciężyli w kategorii juniorskiej B. Drugie lokaty dla Elizy Ruckiej i Dawida Damiana, a trzecia Izabeli Marcisz i Wiktora Czai. Klubowo niepokonane MKS Sporty Zimowe u mężczyzn i MKS Istebna u kobiet.

 

KATEGORIA JUNIOREK I JUNIORÓW C

 

Magdalena Kuśmierz, Sabina Lizis i Ewa Gazur – to czołowa trojka rankingu PZN w kategorii Juniorek C urodzonych w latach 2001-2002. Odpowiednie lokaty u chłopców zajęli Bartosz Cielniak, Robert Bugara i Piotr Sobiczewski. Najskuteczniejszym klubem w tej kategorii wiekowej jest za to MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, go którego trafiło 1. miejsce wśród chłopców i drugie wśród dziewcząt. Damski triumf przypadł MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a brąz NKS Trójwieś Beskidzka. Lącznie sklasyfikowano 56 dziewcząt i 52 chłopców.

 

RANKING PZN W BIEGACH NARCIARSKICH W SEZONIE 2016/2017

 

red