skinder

Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk wygrywają Ranking PZN w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017.

 

Do Rankingu PZN zalicza się osiem najlepszych wyników punktowych osiągnietych przez zawodnika i zawodniczkę w danym sezonie. W sezonie 2016/2017 rozegrano łącznie 16 zawodów punktowanych, w tabeli są przedstawione wszystkie starty w bieżącym sezonie, jednak wynik końcowy jest sumą ośmiu startów.

Za pierwsze miejsce przyznaje się 120 punktów (tabela w wytycznych PZN), jedynym wyjątkiem lepiej punktowanym Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie za pierwszą lokatę przyznaje się 180 punktów (przelicznik 1,5). Do Rankingu zaliczają sie tylko zawody krajowe, w których zawodniczki i zawodnicy biegają w swoich kategoriach wiekowych w tym przypadku B, oraz starty zagraniczne pod warunkiem, że w zawodach były wyniki oficjalne w FIS-owskiej kategorii junior U-18. Inne biegi FIS będą zaliczane do rankingu OPEN.

 

Monika Skinder ('01) zwyciężczyni Rankingu juniorek B ('99'00) jest zawodniczką urodzoną w roku 2001, czyli nominalnie jeszcze juniorką C. Jednak została oficjalnie przeniesiona o kategorię wyżej za zgodą zarządu PZN. Monika zdobyła w ośmiu najlepszych biegach 1050 punktów. Sto punktów mniej i drugie miejsce to Eliza Rucka ('00) z MKS Istebna, trzecia lokata dla Izabeli Marcisz ('00) z SS Prządki-Ski.

Kolejne miejsca to:

4. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk ('99)

5. Weronika Kaleta - LKS Wiśniowa Osieczany ('99)

6. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna ('00)

Sklasyfikowano 34 zawodniczki.

 

Kategoria juniorów B ('99'00) to zwycięstwo zawodnika SSR LZS Szczyrk Marka Welusza ('99 - na zdjęciu ponieżej) ze zdobyczą 1045 punktów. Drugie miejsce z 990 punktami zajął Dawid Damian ('00) z KS Jedność Nowy Sącz. Trzecia lokat to Wiktor Czaja ('99) z KS Jedność Nowy Sącz (876pkt).

Kolejne miejsca:

4. Oskar Wysocki ('99) - MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Michał Boreczek ('00) - MKS Karkonosze Jelenia Góra

6. Jan Żółkiewski ('00) - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Sklasyfikowano 32 zawodników.

 

RANKING JUNIOR/KA B SEZON 2016/2017 [KOREKTA]

 

welusz

 

red

ranking opracował MO

 

p.s ranking ma wartość poglądową, nie należy go traktować jako ostateczny. Ranking staje sie oficjalnym, po zatwierdzeniu przez przewodniczącego komisji biegów PZN i później przez zarząd PZN.

Ranking przygotowany na podstawie oficjalnych wyników przesyłanych przez organizatorów poszczególnych edcyji Pucharu Polski.

Będziemy wdzięczni za ewentualne uwagi, literówki, błędy punktowe itd, na adres redakcja@skipol.pl