PZN

Prezentujemy Ranking PZN sezonu 2017/2017 w konurencji biegi narciarskie w kategorii juniorek i juniorów C ('01'02). W Rankingu sklasyfikowano 55 juniorek i 51 juniorów C.

 

Do Rankingu PZN zalicza się osiem najlepszych wyników punktowych osiągnietych przez zawodnika i zawodniczkę w danym sezonie. W sezonie 2016/2017 rozegrano łącznie 15 zawodów punktowanych, w tabeli są przedstawione wszystkie starty w bieżącym sezonie, jednak wynik jest sumą ośmiu startów.

Za pierwsze miejsce przyznaje się 60 punktów (tabela w wytycznych PZN), jedynym wyjątkiem lepiej punktowanym są Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-ów, gdzie za pierwszą lokatę przyznaje się 90 punktów (przelicznik 1,5).

Korekta z dnia 31.03.2017 - uwzględniliśmy wszystkie nadesłane przez Was poprawki.

UWAGA! Zawodnik/zawodniczka, którzy nie startowali w MP Młodzików (UKS-y) ma zgodnie z wytycznym zaliczone tylko siedem startów!

 

W kategorii juniorek wygrała zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Magdalena Kuśmierz ('01) z zdobyczą punktową wynoszącą równe 500. Druga lokata dla Sabiny Lizis ('01) z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, trzecie miejsce to Ewa Gazur ('02) z NKS Trójwieś Beskidzka.

Sklasyfikowano 55 dziewcząt w tej kategorii.

 

Ranking juniorów C wygrał Bartosz Cielniak z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski ('02) przed Robertem Bugarą ('02) z UKS Regle Kościelisko i Piotrem Sobiczewskim ('02) z UKS Rawa Siedlce.

Sklasyfikowano 51 juniorów C.

 

RANKING JUNIOR/KA C 2016/2017 [KOREKTA]

 

Ranking kategorii B ('00'99) opublikujemy w dniu 28 marca.

 

red

ranking opracował MO

 

p.s ranking ma wartość poglądową, nie należy go traktować jako ostateczny. Ranking staje sie oficjalnym, po zatwierdzeniu przez przewodniczącego komisji biegów PZN i później przez zarząd PZN.

Ranking przygotowany na podstawie oficjalnych wyników przesyłanych przez organizatorów poszczególnych edcyji Pucharu Polski.

Będziemy wdzięczni za ewentualne uwagi, literówki, błędy punktowe itd, na adres redakcja@skipol.pl