pzn logo

Prezentujemy rankingi PZN w konkurencji biegi narciarskie w kategoriach wiekowych C ('02'01) i B ('00'99).

Do rankingu zalicza się osiem najlepszych wyników zawodnika w danym sezonie.

 

W kategorii juniorek B, prowadzi złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorów  w sprincie stylem dowolnym Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Monika w ośmiu najlepszych startach zdobyła 852 punkty. Drugie miejsce zajmuje Eliza Rucka z MKS Istebna z 680 punktami, a trzecie brązowa medalistka biegu na 5 kilometrów klasykiem z MP Seniorów Izabela Marcisz z SS Prządki Ski. Iza ma na koncie 570 punktów, jednak uzyskanych w sześciu biegach.

Tutaj małe wyjaśnienie, miejsca i punkty zdobyte przez zawodniczki tej kategorii w zawodach Mistrzostw Polski Seniorów lub zawodach FIS także w grupie seniorów zaliczają się do rankingu w kategorii Seniorka, nie w kategorii B. Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku klas sportowych, klasa zdobyta w biegu seniorów będzie zaliczana do końcowego rankingu OPEN po sezonie.

Pozostałe lokaty w czołówce rankingu to:

4. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk - 500pkt

5. Iwona Piekarz - 412 pkt

6. Weronika Kaleta - 406 pkt (w sześciu startach - obie zawodniczki LKS Wisniwoa Osieczany).

Sklasyfikowano 34 zawodniczki w tej kategorii.

 

Wśód mężczyzn w tej kategorii na prowadzeniu dwójka zawodników KS Jedność Nowy Sącz, prowadzi Dawid Damian (820pkt), przed Wiktorem Czają (686pkt). Trzecia lokata dla Marka Welusza z SSR LZS Sokół Szczyrk.

Kolejne lokaty to:

4. Michał Boreczek

5. Oskar Wysocki (obaj MKS Karkonosze Jelenia Góra)

6. Jan Żółkiewski - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Sklasyfikowano 31 zawodników w tej kategorii wiekowej. Dodajmy, że juniorki i juniorzy B są jeszcze przed najważniejszą dla nich imprezą w sezonie tzn. Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży Małopolska 2017, gdzie będą walczyć o krajowe tytuły w swojej kategorii.

RANKING PZN JUNIOR/JUNIORKA B 17.02.2017

 

 Zawody FIS: do rankingu w kategorii B, zaliczają się tylko zawody FIS, w których są wyniki kategorii junior U-18.

Kategoria FIS junior to odpowiednik naszej kategorii junior A. Te zawody w przypadku kategorii B nie są brane pod uwagę w rankingu PZN.

 

 

 

W rankingu w kategorii C mamy już ujętych 11 zawodów zaliczanych do punktacji w tym sezonie. Ponieważ zalicza się osiem najlepszych wyników w pliku poniżej znajdziecie wszystkie punkty zdobyte przez zawodników/czki w dotychczas rozegranych zawodach, jednak suma punktów obejmuje tylko osiem najlepszych wyników. Zostawiamy wszystkie starty celowo, dla porównania i sprawdzenia.

 

W grupie juniorek C prowadzi Magdalena Kuśmierz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z 440 punktami na koncie. Druga lokata to Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka (398,5), trzecia Sabina Lizis z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.  Kolejne miejsca to:

4. Anna Berezecka -  MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. Luiza Motyka

6. Kinga Polityńska (obie MKS Halicz Ustrzyki Dolne)

Sklasyfikowano 53 zawodniczki w tej kategorii.

 

Grupa juniorów C, tutaj prowadzi Bartosz Cielniak (530pkt) z  MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, przed Robertem Bugarą (480) i Piotrem Sobiczewskim (326,5) z UKS Rawa Siedlce.

4. Dawid Ciećko -  MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. Artur Bożek - LKS Klimczok Bystra

6. Jakub Ferenc -  MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Sklasyfikowano 48 juniorów B.

RANKING PZN JUNIOR/JUNIORKA C 17.02.2017

 

Nie można nie zauważyć czołowych lokat biegaczy z Tomaszowa Lubelskiego. Zawodniczki i zawodnicy z tego klubu prowadzą w trzech z czterech omawianych powyżej kategorii.

 

kace

ranking opracował MO

 

p.s ranking ma wartość poglądową, nie należy go traktować jako ostateczny. Ranking staje sie oficjalnym, po zatwierdzeniu przez przewodniczącego komisji biegów PZN i później przez zarząd PZN.

Rankin przygotowany na podstawie oficjalnych wyników przesyłanych przez organizatorów poszczególnych edcyji Pucharu Polski.