podmenu

Rankingi: KOMBINACJA NORWESKA

Kombinacyjny ranking tras biegowych już gotowy!

Sezon ogórkowy w kombinacji norweskiej trwa w najlepsze i nie ma zbyt wielu ważnych informacji ze świata dwuboju zimowego. Wielu z nas latem ma także inne zajęcia, ale Rafał Snoch zdołał zakończyć ranking nad którym pracował od dłuższego czasu. Mowa o ciekawym zestawieniu tras biegowych na których rywalizują kombinatorzy.

Komentarzy: 2

2013-09-17 14:53

Czytaj więcej

Paweł Słowiok zwycięża w Rankingu Polaków

Paweł Słowiok zwyciężył w letnim Rankingu Polaków 2013. Jest to nasze szóste notowanie (trzecie letnie). Słowiok powtórzył swój wynik z 2011 kiedy też zwyciężył w naszym zestawieniu. Drugie miejsce zajął Szczepan Kupczak, a pierwszą trójkę uzupełnił Mateusz Wantulok.

Słowiok zgromadził 64 punkty i o pięć oczek wyprzedził Kupczaka. Wantulok ma na swoim koncie 26 punktów. Kolejne lokaty zajęli Kacper Kupczak (19 pkt), Wojciech Marusarz (14 pkt) i Jan Łowisz (13 pkt). Sklasyfikowano 14 zawodników.

PEŁNY RANKING POLAKÓW (LATO 2013)

Konrad Rakowski

Komentarzy: 0

2013-09-16 14:38

Czytaj więcej

Podsumowanie typera i rankingu Polaków - sezon 2012/2013

Ze sporym opóźnieniem, ale przyszedł czas na podsumowanie typera i rankingu Polaków. Oba te zestawienia były u nas regularnie prowadzone przez cały sezon. W obstawianiu zawodów najlepszy okazał się Raku, a w rankingu Polaków zwyciężył Andrzej Gąsienica.

Komentarzy: 0

2013-04-27 10:41

Czytaj więcej

Temat Rankingów Rafała Snocha na kongresie FIS-u

Bardzo profesjonalne i autorskie Rankingi Rafała Snocha będą omawiane i analizowane przez FIS podczas najbliższego przedsezonowego kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Służyłyby one między innymi do wyznaczania kwot startowych w Pucharze Świata i w Pucharze Kontynentalnym.

Wszystkim działaczom przedstawi je sam dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, czyli Lasse Ottesen. Norweg zaprezentuje wszystkim zgromadzonym ranking wynikowy. Pozytywnie nastawiony do działalności naszego kolegi jest także były dyrektor Puicharu Świata, czyli Ulrich Wehling.

Większość naszych czytelników dobrze zna ranking wynikowy, ale pokrótce przypomnę jego założenia. Zwycięzca konkurs skoków oraz zwycięzca biegu w Pucharze Świata otrzymują 500 punktów w danej specjalności. Łącznie za zawody można więc dostać 1000 punktów. Zarówno w biegu jak i na skoczni za każdą sekundę straty zawodnikowi dostaje odjęty jeden punkt. Innymi słowy, jeśli ktoś stracił minutę w samym biegu, to zostanie mu odjęte 60 punktów, a jeśli stracił minutę na skoczni (czyli 15 punktów) to także zostanie mu odjęte 60 punktów w rankingu. DNF, DNS i LAP nie są liczone w klasyfikacji biegu, zatem wynik nie jest zaniżany, ale pierwsza część dwuboju liczy się do klasyfikacji skokowej. Na koniec wyliczana jest nie suma, a średnia wszystkich startów. Po wielu analizach (porównywanie wyników z kilku ostatnich lat) autor zestawienia postanowił, że za zwycięstwo w PK będą maksymalnie 884 punkty (442 za każdą specjalność), a reszta zasad będzie się pokrywać z tymi z Pucharu Świata. Tym samym będzie można sklasyfikować zawodników, którzy mieli po kilka startów w PK i PŚ i po zsumowaniu ich spełniają limit wyznaczony przez autora zestawienia.

O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Konrad Rakowski & Piotr Walkowiak

Komentarzy: 3

2013-03-31 22:20

Czytaj więcej

Statystyczne podsumowanie po trzecim periodzie

Przed nami czwarty period Pucharu Świata, ale pora jeszcze z lekkim opóźnieniem podsumować sytuację po trzecim periodzie. Prezentujemy Wam łączone (PŚ + PK) rankingi wynikowe oraz ranking WRL i CRL. Wszystko autorstwa Rafała Snocha.

Komentarzy: 0

2013-03-07 21:34

Czytaj więcej

Statystyczne podsumowanie drugiego periodu - na prowadzeniu… Akito Watabe!

Wydaje się, że ranking wynikowy opracowany przez Rafała Snocha jest wprost stworzony dla Akito Watabe. Japończyk prezentuje w tym sezonie najrówniejszą formę i pomimo, że w klasyfikacji generalnej jest siódmy, to w rankingu wynikowym po drugim periodzie prowadzi.

Komentarzy: 0

2013-01-31 16:18

Czytaj więcej

Matematyczne podsumowanie 2012 roku w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej

Dwa dni temu powitaliśmy 2013 rok. Czas więc na podsumowanie rywalizacji kombinatorów norweskich w Pucharze Świata w roku kalendarzowym 2012. Kto spisywał się najlepiej w zawodach, kto był najlepszym skoczkiem, a kto królował na trasach biegowych? Warto wspomnieć, że w żadnej z przygotowanych przeze mnie klasyfikacji nie znalazło się ani jedno miejsce dla żadnego z reprezentantów Polski.

W roku 2012 rozegrano 20 zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w dwóch sezonach – 2011/2012 i 2012/2013. Najwięcej punktów (według punktacji FIS) zdobył Jason Lamy Chappuis. Najwięcej zwycięstw w zawodach odnieśli Mikko Kokslien i Akito Watabe – obydwaj zanotowali po cztery triumfy. Na podium najczęściej stawał Kokslien, bo dziesięciokrotnie. W klasyfikacji, w której odnotowywałem tylko ośmiu najlepszych zawodników danych zawodów (punktacja: 1. miejsce – 10 punktów; 2-8; 3-6; 4-5; 5-4; 6-3; 7-2; 8-1) zwyciężył Jason Lamy Chappuis.

KLASYFIKACJE OGÓLNE

W konkursach skoków do kombinacji najwięcej punktów zdobył Haavard Klemetsen (według punktacji FIS). Konkursy skoków do kombinacji najczęściej wygrywali Haavard Klemetsen i Akito Watabe – Norweg i Japończyk triumfowali po pięć razy. Na wirtualnym podium najczęściej stawał Bernhard Gruber, bo dziesięciokrotnie znajdywał się w pierwszej trójce. W „mojej" klasyfikacji, którą opisywałem wyżej, również zwyciężył Haavard Klemetsen.

Na średnich skoczniach najlepszym zawodnikiem roku 2012 był Haavard Klemetsen, natomiast na dużych obiektach najwięcej punktów zgromadził Akito Watabe.

KLASYFIKACJE SKOKÓW DO KOMBINACJI

W klasyfikacji biegów z gigantyczną przewagą wygrał Mikko Kokslien. Najwięcej razy notował też najlepszy czas na trasie biegu, bo aż dziesięciokrotnie. Norweg znajdywał się również trzynastokrotnie wśród trzech najlepszych biegaczy zawodów, co daje mu największą liczbę podiów wśród całej stawki zawodników. Oczywiście w „mojej" klasyfikacji triumfował ten sam zawodnik, który zwyciężył we wszystkich wcześniej wymienionych przeze mnie klasyfikacjach biegowych.

KLASYFIKACJE BIEGÓW DO KOMBINACJI

W roku 2012 w ramach Pucharu Świata odbyło się 18 zawodów w formule Gundersena. Najwięcej punktów zdobył w nich Mikko Kokslien. W klasyfikacji zawodów Penalty Race, które odbyły się tylko dwukrotnie, zwyciężył Jason Lamy Chappuis.

"MAŁE KRYSZTAŁOWE KULE" - KLASYFIKACJE GUNDERSENA I PENALTY RACE

Stworzyłem też ranking mieszany, oparty na klasyfikacjach generalnych skoków i biegów. Wyniki z obydwu tych klasyfikacji podzieliłem przez 2. W tym rankingu zwyciężył Mikko Kokslien.

RANKING MIESZANY

Za pomoc przy tworzeniu zestawień dziękuję Rafałowi Snochowi, który obliczył faktyczne czasy zawodników w biegach do kombinacji odbywających się w formule Penalty Race.

Andrzej Grabowski

Komentarzy: 0

2013-01-03 17:29

Czytaj więcej

Przedświąteczne statystyczne podsumowanie pierwszego periodu


Pora podsumować pierwszy period kombinacji norweskiej za pomocą statystyk Rafała Snocha. Żeby Was nie zanudzić, tradycyjnie wybrałem te najciekawsze i najbardziej czasochłonne rankingi, czyli łączony ranking wynikowy (PŚ+PK) i ranking najwszechstronniejszych w którym zaszła istotna zmiana.

Komentarzy: 0

2012-12-24 11:15

Czytaj więcej

Nowa era kombinacyjnych statystyk i rankingów!

Fuzja kombinacjanorweska.dbv.pl ze skipolem od początku zakładała przeniesienie wszystkich kombinacyjnych działów. Powoli, ale systematycznie staramy się uporać z tym problemem. Pora więc napisać co nieco o jednym z naszych największych atutów, czyli o statystykach Rafała Snocha. Jest o czym pisać!

Komentarzy: 0

2012-10-31 22:26

Czytaj więcej

Ranking wszechczasów w kombinacji norweskiej

Hannu Manninen nadal pozostaje liderem rankingu wszechczasów kombinacji norweskiej. Na dwóch kolejnych miejscach plasują się zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie zakończyli karierę czyli Felix Gottwald i Ronny Ackermann.

Komentarzy: 0

2012-05-03 09:53

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p