Cieslar

Pora na kolejną odsłonę POLrankingu, czyli rankingu wynikowego przy uwzględnieniu tylko polskich kombinatorów. Na czele zestawienia znajduje się Adam Cieślar, przed Pawłem Słowiokiem i Andrzejem Gąsienicą. Na ten moment sklasyfikowanych jest 24 zawodników.

 

Szczegółowe zasady rankingu i wyniki pierwszej edycji w tym sezonie można znaleźć TUTAJ. Została ona opublikowana po Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme (2.02.2014). W nowej odsłonie rankingu dodano zatem następujące zawody:

- Igrzyska Olimpijskie w Soczi (dwa starty)

- Puchar Kontynentalny w Klingenthal i Eisenerz (pięć startów)

- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Szczyrku/Wiśle (dwa starty)

- Lotos Cup w Zakopanem (jeden start)

 

Dzięki tym ostatnim zawodom udało się dołączyć do rankingu juniora B, gdyż dwuboiści rywalizowali na tej samej skoczni i na tak samo długiej trasie jak starsi zawodnicy. Należy też pamiętać, że punkty tych zawodników, którzy mają jeden start, nie są do końca wymierne.

 

Adam Cieślar (730 pkt) na IO plasował się pod koniec czwartej dziesiątki, ale nieco poprawił swój ranking i umocnił się na prowadzeniu. Paweł Słowiok (708.9 pkt) w Pucharze Kontynentalnym plasował się zazwyczaj w trzeciej dziesiątce i nieco obniżył swoje notowania, ale bezpiecznie plasuje się na drugiej pozycji. Na trzecim miejscu umocnił się także coraz lepiej skaczący Andrzej Gąsienica (653.7 pkt). Na czwartą lokatę awansował Mateusz Wantulok (619.1 pkt), który wyprzedził będącego w drugiej części sezonu w dużo gorszej formie Szczepana Kupczaka (614.7 pkt). Szóste miejsce z już większą startą utrzymał Jan Łowisz (545.2 pkt), który jest najlepszym juniorem w zestawieniu. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Kacper Kupczak, Wojciech Marusarz, Michał Pytel i Marcin Budz. Najlepszy junior B, czyli Daniel Mąka zajmuje 18. lokatę. Sklasyfikowano 24 zawodników.

 

Najlepszym skoczkiem tego sezonu wśród Polaków jest Adam Cieślar (383 pkt), przed Kacprem Kupczakiem (371.7 pkt) i Andrzejem Gąsienicą (355.3 pkt), który po dobrych skokach w drugiej części sezonu awansował do pierwszej trójki. Pierwszą szóstkę uzupełniają Paweł Słowiok, Michał Pytel i Mateusz Wantulok.

 

Najlepszym biegaczem także jest Adam Cieślar (363 pkt), a drugie miejsce zajmuje Paweł Słowiok (353.5 pkt). Pierwszą trójkę uzupełnia Wojciech Marusarz (303.4 pkt), którego ranking jest oparty o jeden start w zakopiańskim Lotos Cup. Pierwszą szóstkę zamykają Szczepan Kupczak, Mateusz Wantulok i Marcin Budz.

 

POLRANKING (EDYCJA DRUGA/26.02.2014)

 

Jednocześnie przypominamy, że stary Ranking Polaków znajdziecie TUTAJ. Znajduje się on w lewej kolumnie nad kombinacyjną ankietą i jego już siódma edycja dalej jest aktualizowana. Natomiast nowy ranking na bieżąco będzie odświeżany także w lewej kolumnie w panelu między klasyfikacją typera, a następnymi zawodami. Dla kontrastu nowe zestawienie nazwaliśmy POLRANKINGIEM.

 

Konrad Rakowski Ranking opracował Rafał Snoch