Było już rankingowe podsumowanie, a teraz rzutem na taśmę pora na statystyczne podsumowanie drugiego periodu w kombinacji norweskiej, bo już jutro startuje period trzeci. Oczywiście przy zawodnikach z mniejszą ilością startów może to nieco przekłamywać rzeczywistość.

 

Najlepszym skoczkiem okazał się Jewgienij Klimow, który ma minimalną przewagę nad Haavardem Klemetsenem. Rosjanin jest nieobecny w Seefeld i dzięki temu Norweg może go w tej klasyfikacji wyprzedzić. Trzecie miejsce w tej specjalności z dziesięciopunktową startą zajmuje Eric Frenzel. Pierwszą szóstkę uzupełniają Bieler, Denifl i A.Watabe, ale tracą oni do lidera już ponad dwadzieścia punktów i znacznie przegrywają z czołową trójką. Najlepszy z Polaków jest Adam Cieślar, który plasuje się na 55. miejscu.

 

NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ+PK)

 

Najlepszym biegaczem jest oczywiście Mikko Kokslien, który w tym sezonie zdominował druga cześć dwuboju. Sześć punktów traci do niego Magnus Moan, a czternaście Taylor Fletcher. Trudno mówić o jakiejś niespodziance w czołowej trójce. Pierwszą szóstkę uzupełniają Graabak, Pittin i Krog. Najlepszym z Polaków jest zajmujący 72. miejsce Paweł Słowiok.

 

NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ+PK)

 

W łącznym rankingu prowadzi rzecz jasna Eric Frenzel, przed Magnusem Krogiem i nieco nieoczekiwanie Magnusem Moanem. Kolejne lokaty zajmują Akito Watabe, Mikko Kokslien i Jason Lamy Chapuis. Najlepszy z Polaków Paweł Słowiok jest klasyfikowany na 67. lokacie.

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ+PK)

 

Dla ciekawskich tradycyjnie oddzielne rankingi dla PŚ i PK.

 

NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ)

NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ)

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ)

 

NAJLEPSZY SKOCZEK (PK)

NAJLEPSZY BIEGACZ  (PK)

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PK)

 

Konrad Rakowski