EricFrenzel

Już jutro kombinatorzy rozpoczną rywalizację w Czajkowskim, najwyższy więc czas przedstawić statystyczne podsumowanie pierwszego periodu rywalizacji dwuboistów wykonane przez Rafała Snocha. Nie jest niespodzianką, że najlepiej wypada tu Eric Frenzel. Warto pamiętać, że przy małej ilości startów rankingi nie są jeszcze dobrze ukształtowane.

 

Najlepszym skoczkiem pierwszego periodu okazał się Haavard Klemetsen. Drugie miejsce zajmuje Evgeniy Klimov. Rosjanin jednak raz upadł, a raz nie zostały mu doliczone punkty za belkę obniżoną zbyt pochopnie przez trenera. Z tych powodów został wyprzedzony przez doświadczonego Norwega o pięć punktów. Trzecie miejsce na skoczni zajął lider Pucharu Świata Eric Frenzel, który stracił już ponad piętnaście punktów. Czwarte miejsce dla Akito Watabe z 25 punktową stratą.

 

20. miejsce zajmuje najlepszy zawodnik z Pucharu Kontynentalnego, czyli Lukas Greiderer. Najlepszym polskim skoczkiem w Pucharze Świata okazał się Adam Cieślar (42. miejsce).

 

NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ + PK)

 

Najlepszym biegaczem pierwszego okresu startowego jest oczywiście Mikko Kokslien, który zdominował biegowo początek rywalizacji. Drugie miejsce zajmuje Magnus Moan, a trzecie już z większa startą przypadło Joergenowi Graabakowi. Pierwszym zawodnikiem spoza Norwegii jest czwarty w tej klasyfikacji Fabian Riessle. Jedenaste miejsce zajmuje w tej specjalności Eric Frenzel.

 

23. miejsce zajmuje pierwszy zawodnik z PK - Tomaz Druml. Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, jest w tej specjalności 73. Wynika to jednak z tego, że 74. Adam Cieślar ukończył tylko dwa biegi i oba na bardzo trudnych trasach.

 

NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ + PK)

 

Całościowo najlepszym zawodnikiem pierwszego periodu jest oczywiście Eric Frenzel. Drugą lokatę zajmuje tutaj Magnus Krog, a trzecią Akito Watabe. Czwarte miejsce to Magnus Moan, a piąte Mikko Kokslien. Pierwszą szóstkę zamyka Jason Lamy Chappuis.

 

Najlepszym zawodnikiem z Pucharu Kontynentalnego jest 28. Tomaz Druml. Najlepszym Polakiem jest 65. Paweł Słowiok. To też efekt tego, że Polak dobrze spisał się na płaskich trasach w Schonach i strata do lidera była niewielka, a co za tym idzie strata punktów w rankingu także.

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ + PK)

 

I na koniec jeszcze dla wszystkich ciekawskich osobne rankingi dla PŚ i PK

 

NAJLEPSZY SKOCZEK (PŚ)

NAJLEPSZY BIEGACZ (PŚ)

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PŚ)

 

NAJLEPSZY SKOCZEK (PK)

NAJLEPSZY BIEGACZ (PK)

NAJLEPSZY ZAWODNIK (PK)

 

Konrad Rakowski