ranking skipola

Trzeci w tym sezonie Ranking Skipola czyli ranking biegów narciarskich w Polsce według ilości uczestników. Na prowadzeniu pierwszy bieg Festiwalu Bieg Piastów czyli Rodzinna 10-tka, ale to dopiero początek, Festiwal Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach dopiero się rozkręca.

 

Zmiana na pierwszym miejscu naszego Rankingu była oczywiście do przewidzenia, z imprezami w Jakuszycach wchodzącymi w skład Festiwalu Narciarstwa Biegowego 40 Bieg Piastów nie sposób konkurować. Nadchodzący weekend znowu przyniesie zmiany w czołówce.

Rodzinna 10-tka zdetronizowała trzymającą się dzielnie Ligę Małopolską SZS/ LGR Azoty, która od teraz okupuje miejsca od 2 do piątego. Kolejne dwie biegówkowe imprezy to Puchar Grupy Azoty na Kubalonce, następnie Puchar Azotów w Tomaszowie Lubelskim i pierwszą dziesiątkę zamyka pierwszy dzień Mistrzostw UKS-ów w Tomaszowie.

 

W tym sezonie nie rozegrano niestety wiekszości biegów masowych, zajmujący tradycyjnie drugie miejsce po Biegu Piastów, Bieg Podhalański nie odbył się w ogóle. Odwołano, Bieg Popradzki, Lotników, Jaćwingów, Memoriał Bodzka, Puchar Magurki, można wymieniać w nieskończoność. Jest za to szansa, że odbędzie sie planowany na niedzielę (niestety termin pokrywa się z Biegiem Piastów) Bieg o Istebniański Bruclik. Trzymamy kciuki za organizatorów.

 

Jak na razie drugi w Rankingu bieg masowy (open) to Enervit Classics na 15km, trzecie miejsce dla najdłuższego biegu Fischer Cup (9km) obydwa rozegrane oczywiście w Jakuszycach.

Do dnia dzisiejszego sklasyfikowaliśmy 56 biegów narciarskich w Polsce, w 34 z nich przekroczono liczbę 100 uczestników.

Szczegóły znajdziecie tutaj RANKING SKIPOLA NR 3 2015/2016

 

Przypomnijmy, żeby bieg zaistniał w Rankingu Skipola musi spełnić dwa warunki:

1. przesłać na adres redakcja@skipol.pl, zapowiedź/komunikat o zawodach

2. przesłać na w/w adres oficjalne wyniki.

 

kaCe

 

TUTAJ archiwalne Rankingi Skipola