ranking skipola

To już czwarty sezon, w którym prowadzimy Ranking Skipola czyli ranking biegów narciarskich pod względem ilości uczestników zawodów, którzy dotarli do mety. W pierwszym tegorocznym mamy już kilkanaście biegów rozegranych od 6 do 17 stycznia.

 

Pierwsze zawody w tym sezonie i w tym roku rozegrano w Tomaszowie Lubelskim, gdzie odbył się bieg Trzech Króli. Tomaszów to także następnę pięć biegów, zarówno zawodowych jak też amatorskich.

Sezon zainaugurowały także Jakuszyce zawodami tylko dla kobiet Fischer My Style. Ostatni weekend to  przełożony z grudnia 2015 Puchar Kościeliska, oraz inauguracja Pucharu Polski. Doliczając do tego Ligi Regionalne Grupy Azoty, które w tym sezonie mają swój debiut rozegrano w Polsce do dzisiaj dwanaście zawodów w biegach narciarskich.

Na razie na prowadzeniu znajduje się pierwsza edycja Ligi Małopolskiej SZS/Ligi Regionalnej Grupy Azoty, która została rozegrana w Kirach/Kościelisku 14 stycznia. Do mety dotarło tam 308 uczestników zawodów.

Kolejne dwie lokaty to Puchar Polski w Tomaszowie Lubelskim, pierwszą imprezą OPEN jest Puchar Kościeliska. W ubiegłorocznym rankingu sklasyfikowaliśmy 87 biegów narciarskich w Polsce, czy w tym sezonie będzie więcej, jestesmy pewni, że tak.

 

Przypomnijmy, żeby bieg zaistniał w Rankingu Skipola musi spełnić dwa warunki:

1. przesłać na adres redakcja@skipol.pl, zapowiedź/komunikat o zawodach

2. przesłać na w/w adres oficjalne wyniki.

 

W naszym KALENDARZU jest już ponad setka imprez, jednak cały czas czekamy na więcej.

Zapraszamy i miłego śmigania na biegówkach.

 

KaCe

 

TUTAJ archiwalne Rankingi Skipola