ranking skipola, najwieksze biegi w Polsce

Kolejny w tym sezonie Ranking Skipol-a i kolejne zawody w biegach narciarskich rozegrane w naszym kraju.

Dopisujemy dwa biegi Biegu Na Igrzyska w Tomaszowie Lubelskim, dwa biegi Slavic Cup-u, Jakuszyckie: Bieg dla Kobiet i Salomon Nordic Sunday.

 

Największe zawody w biegach narciarskich w tym sezonie to nadal pierwsze zawody Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS w biegach narciarskich rozegrane w Zakopanem 14 stycznia. Przypomnijmy, że na mecie zostało sklasyfikowanych 344 zawodniczek i zawodników.

Drugie i trzecie miejsce to Bieg Na Igrzyska (BNI) - Puchar Roztocza w Tomaszowie Lubelskim, który zepchnął z podium BNI Puchar Bieszczad. zawody w Tomaszowie to dwukrotnie prawie 300 startujących, 289 pierwszego i 284 drugiego dnia zawodów.

Sporą frekwencją może się także poszczycić niedzielny SNS z Jakuszyc, który ukończyło 230 osób, ta edycja cyklu SNS jest jak na razie największym biegiem amatorskim dotychczas rozegranym w tym sezonie. Eksperymentalny Bieg dla Kobiet Stowarzyszenia Bieg Piastów, rywalizację ukończyło 90 pań,to wg mnie impreza rozwojowa i na przyszłośc może gromadzić na starcie dużo więcej zawodniczek.

Zawody Slavic Cup to niestety po 30 osób, szkoda, że impreza tej rangi, a przypomnijmy, że to zawody rangi Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich gromadzi na starcie garstkę uczestników, nie startowała nawet w tych zawodach nasza kadra młodzieżowa. Absencja zawodników kadr czeskich i słowackich jest także nie do końca zrozumiała. Przypomnę, jeszcze, że wygranie tego cyklu jest "z automatu" przepustką do Pucharu Świata.

RANKING SKIPOLA NR.3 2014/15

 

Jak na razie sklasyfikowaliśmy 20 biegów narciarskich, ten weekend, przynajmniej zgodnie z planem powinien nam Ranking znacząco powiększyć, ale to już domena Panoramy Biegów Narciarskich, która ukaże się jutro.

 

Organizatorom zainteresowanym klasyfikowaniem swojego biegu w Rankingu Skipola przypominamy, że warunkiem klasyfikowania biegu jest przysłanie nam komunikatu/zapowiedzi biegu oraz wyników.

 

Kuba Cieślar