logo Ranking Skipol-a

Drugi Ranking Skipol-a, czyli zawodów w biegach narciarskich w Polsce z największą ilością uczestników - na prowadzeniu Bieg na Igrzyska w Jakuszycach.

 

Zima nas niestety nie rozpieszcza. Z kalendarza biegów narciarskich w Polsce wypadają kolejne imprezy. Brak śniegu krzyżuje plany zarówno organizatorom jak i zawodnikom. Jednymy miejscem w kraju, gdzie da się jeszcze biegać jest Polana Jakuszycka na której rozegrano sześć z osmiu ujętych w rankingu zawodów.

 

Pierwsze dwa miejsca to Bieg na Igrzyska - dzień pierwszy i drugi w Jakuszycach z ilością zawodników odpowiednio 340 i 334.

 

Trzecie miejsce dla rozegranych w grudniu pierwszych zawodów z cyklu Salomon Nordic Sunday. Do Rankingu dopisujemy jeszcze Nocny Bieg Sylwestrowy (oczywiście Jakuszyce) i rozegrany wczoraj tamże Bieg 1000-lecia czyli Jakuszycką Zadyszkę.

 

Czy i ile zawodów przybędzie w tym miesiącu w rankingu nie zależy oczywiście od nas, a od aury, która postanowiła przetestować cierpliwość biegaczy narciarskich. Miejmy nadzieję, że po 11 stycznia, na którą to datę wg. prognoz meteo przypada początek śnieżnej zimy, w rankingu co tydzień będziemy mogli dopisywać po kilka imprez, czego wam, biegaczom narciarskim zawodowym i amatorskim serdecznie nasz portal życzy.

 

RANKING SKIPOL-A 2/2014

 

/KaCe/