To był rekordowy sezon Mistrzostw Polski Amatorów PZN, w ramach którego rozegrano 7 biegów :1. -Bieg 1000-lecia-Jakuszyce, 2.-Bieg Lotników-Ustrzyki Dolne, 3.-Puchar Magurki-Wilkowice,
4.-Puchar PZN- Wisła Kubalonka , 5.- Mem.S.Bodzka - Opawa, 6.- Bieg Popradzki- Piwniczna Zdrój,
7. - Finał MPA - Wisła Kubalonka.

W Rankingu sklasyfikowano ponad 400 biegaczek i biegaczy narciarskich z terenu całej Polski, którzy wystartowali w   biegach narciarskich na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego, najwytrwalsi przemierzali często dystans ponad 600 kilometrów aby dotrzeć na start.

Choć wydaje się to nierealne, są zawodniczki i zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zaliczanych do Mistrzostw biegach, są to:
Kornelia Niewiadomska ('61) z Gliwic, Halina Olejniczak ('60) z Kościeliska, Kazimierz Łapczyński ('41) z Maniowy, Krystian Ignac ('40) z Rzeszowa ,Bogdan Kustroń ('65) z Krosna, Jacek Habrat ('67) i Jacek Staroń ('77) także z Krosna, oraz Stefan Sikora z Ciechanowic.

Najwięcej zwycięstw , aż sześć ,odnieśli Alicja Banasiak - Sikora ('52) z Bielska Białej, oraz Zbigniew Radomski ('51) także Bielsko.
Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawali :Małgorzata Gąsienica ('63) z Kościeliska, Kornelia Niewiadomska ('61) z Gliwic , Bogdan Kustroń ('67) z Krosna i Stanisław Gąsienica ('62) z Kościeliska.

Najstarsi uczestnicy zawodów to: wśród pań (mam nadzieję, że panie się nie obrażą) Irena Garczyńska ('37) i w kategorii panów Roman Chomicki ('34) z Bielska Białej.

Tak wygląda pokrótce podsumowanie sezonu MPA PZN.

Jako redakcja jesteśmy zainteresowani Waszymi opiniami na temat sezonu i ewentualnych uwag na przyszłą edycję Mistrzostw Polski Amatorów.

Bardzo proszę o konatkt na adres : skipol@skipol.pl

RANKING MPA PZN 2013

Pozdrawiam serdecznie wszystkich amatorów biegania na nartach

  Kuba Cieślar