ranking skipola

To już siódmy sezon Rankingu Skipola czyli klasyfikacji zawodów w biegach narciarskich w Polsce według ilości uczestników, którzy zostali sklasyfikowani na wynikach końcowych danych zawodów. Klasyfikujemy imprezy zarówno zawodowe jak amatorskie, są wyniki - jest miejsce w naszym rankingu.

 

Pierwszy w tym sezonie Ranking Skipola to na razie siedem rozegranych w Polsce w tym sezonie zawodów w biegach narciarskich. Na biegowej mapie znalazły sie jak na razie Ptaszkowa, Tomaszów Lubelski, Kościelisko, Zalesie/Mogielica i Kubalonka.

Czołówka naszego Rankingu to pierwsza edycja X Ligi Małopolskiej SZS, zawody w Ptaszkowej. Druga lokata to VI Puchar Kościeliska, trzecie miejsce dla drugiej edycji Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej rozegranej na trasach Kubalonki.

Liczymy, że przy tak śnieżnej zimie w tym roku padnie rekord organizowanych zawodów w naszym kraju.

 

RANKING SKIPOLA 1/2019 z dnia 08.01.2019

 

 

Jeszcze wyjaśnimy co zrobić, żeby zaistnieć w Rankingu Skipola:

 1. Przesłać do nas informację o terminie biegu wraz z komunikatem/regulaminem na adres: redakcja@skipol.pl (uwaga, informacje przez konta FB nie będą brane pod uwagę)

 2. Wysłać nam po zakończeniu zawodów oficjalne wyniki w pdf, lub link do wyników na oficjalnej stronie zawodów (uwaga, j/w w nawiasie).

Sposób liczenia i klasyfikacji uczestników. W rankingu bierzemy pod uwagę dzień startowy imprezy tzn jeżeli w Biegu Podhalańskim mamy trzy różne dystanse i techniki to sumujemy liczbę uczestników, traktując to jako jeden event vide Bieg Podhalański. Podobnie oczywiście w przypadku biegów, które pod jedną nazwą rozgrywają jednego dnia różne dystanse różnymi stylami.

 

kace