ranking skipola

Sezon praktycznie dobieg już końca, pora na przedostatnie podsumowanie ilości uczestników w zawodach na nartach biegowych jakie rozegrano dotychczas w Polsce. Czołówka naszego Rankingu bez zmian, do pierwszej dziesiątki awansowały Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozegrane w Białce Tatrzańśkiej.

 

Co nowego pojawiło się w Rankingu? Sklasyfikowaliśmy jeden bieg Finału Bieg na Igrzyska z Jakuszyc (drugi odwołano) trzy dni zawodów Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegranych w Białce Tatrzańskiej, oraz pierwsze zawody na biegówkach w centrum Polski, zawody w Pabianicach.

Na prowadzeniu oczywiście Bieg Piastów i jego główne imprezy.

Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów zaplanowane na nadchodzący weekend oraz impreza w Chochołowie i to, chyba, będzie wszystko. W ostatnim rankingu omówimy szczegółowo podział na kategorie: amatorskie, biegi pro, ligi szkolne itd.

 

RANKING SKIPOLA 22.03.2018

 

Jeszcze wyjaśnimy co zrobić, żeby zaistnieć w Rankingu Skipola:

1. Przesłać do nas informację o terminie biegu wraz z komunikatem/regulaminem na adres: redakcja@skipol.pl (uwaga, informacje przez konta FB nie będą brane pod uwagę)

2. Wysłać nam po zakończeniu zawodów oficjalne wyniki w pdf, lub link do wyników na oficjalnej stronie zawodów (uwaga, j/w w nawiasie).

Jeszcze słowo o sposobie liczenia i klasyfikacji uczestników. W rankingu bierzemy pod uwagę dzień startowy imprezy tzn jeżeli w Biegu Podhalańskim mamy trzy różne dystanse i techniki to sumujemy liczbę uczestników, traktując to jako jeden event vide Bieg Podhalański. Podobnie oczywiście w przypadku biegów, które pod jedną nazwą rozgrywają jednego dnia różne dystanse różnymi stylami.

 

Kuba Cieślar