bieg piastów

Kolejny, czwarty w tym sezonie ranking skipola to ponad 50 biegów narciarskich w tym sezonie. Pierwsze sześć miejsc należy oczywiście do zawodów organizowanych w ramach Festiwalu Biegu Piastów.

 

W Rankingu klasyfikujemy zawody wg ilości uczestników, którzy dotarli do mety. Oczywiście pozycję hegemona, zachowuje i potwierdza Bieg Piastów. Od lat nikt w kraju nie jest w stanie zbliżyć się do wyniku imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Pierwsze sześć miejsc to Bieg Piastów, siódma lokata dla rogrywanego również w Jakuszycach biegu z cyklu Enervit Ski Classic (15km) kolejne trzy to zawody pod patronatem Szkolnych Związków Sportowych : Dolnośląskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 9Jakuszyce) oraz dwie edycje IX Ligi Małopolskiej SZS rozgrywane w Białce Tatrzańskiej i Obidowej.

W Rankingu mamy aż 20 imprez w biegach narciarskich rozegranych w Jakuszycach, co daje ponad 30% wszystkich sklasyfikowanych biegów w Polsce. Drugie miejsce i 12 rozegranych biegów to już Tomaszów Lubelski.

 

Oczywiście nie klasyfikujemy wszystkich biegów jakie rozegrano w sezonie, wychodzimy z założenia, że jeżeli organizator nie ma ochoty informować szerzej o swoim przedsięwzięciu, a jeżeli już, to później nie przesyła wyników, to dla takiej imprezy nie ma u nas miejsca. Dostajemy coraz więcej głosów właśnie w sprawie wyników z imprez, w których braliście udział. Niestety nie mamy na to żadnego wpływu.

 

 

RANKING SKIPOLA 4/2018

 

Jeszcze wyjaśnimy co zrobić, żeby zaistnieć w Rankingu Skipola:

1. Przesłać do nas informację o terminie biegu wraz z komunikatem/regulaminem na adres: redakcja@skipol.pl (uwaga, informacje przez konta FB nie będą brane pod uwagę)

2. Wysłać nam po zakończeniu zawodów oficjalne wyniki w pdf, lub link do wyników na oficjalnej stronie zawodów (uwaga, j/w w nawiasie).

Jeszcze słowo o sposobie liczenia i klasyfikacji uczestników. W rankingu bierzemy pod uwagę dzień startowy imprezy tzn jeżeli w Biegu Podhalańskim mamy trzy różne dystanse i techniki to sumujemy liczbę uczestników, traktując to jako jeden event vide Bieg Podhalański. Podobnie oczywiście w przypadku biegów, które pod jedną nazwą rozgrywają jednego dnia różne dystanse różnymi stylami.

 

Kuba Cieślar