ranking skipola

W trzecim sezonowym Rankingu Skipola, czyli klasyfikacji biegów narciarskich w Polsce pod względem ilości uczestników mamy już niespełna 50 rozegranych zawodów. Na prowadzeniu Jakuszyce, a przecież dopiero jutro zaczną się DUUUŻE biegi w ramach Festiwalu Biegu Piastów.

 

Jakuszyce wychodzą na prowadzenie i tak już zostanie do końca sezonu. Wprawdzie zmienią się nazwy biegów, jednak faktem pozostaje to, że największe biegi narciarskie w Polsce właśnie tam są rozgrywane.

Obecnie prowadzi Rodzinna Dziesiątka Biegu Piastów, przed Enervit Classic 15km i to niespodzianka Dolnośląskimi Igrzyskami Młodzieży Szkolnej.

Kolejne lokaty dla Ligi Małopolskiej (4 i 5) oraz Pucharu Roztocza.

Czekamy na kolejne zgłoszenia do naszego rankingu.

 

RANKING SKIPOLA nr 3/2018

 

 

Jeszcze wyjaśnimy co zrobić, żeby zaistnieć w Rankingu Skipola:

1. Przesłać do nas informację o terminie biegu wraz z komunikatem/regulaminem na adres: redakcja@skipol.pl (uwaga, informacje przez konta FB nie będą brane pod uwagę)

2. Wysłać nam po zakończeniu zawodów oficjalne wyniki w pdf, lub link do wyników na oficjalnej stronie zawodów (uwaga, j/w w nawiasie).

Jeszcze słowo o sposobie liczenia i klasyfikacji uczestników. W rankingu bierzemy pod uwagę dzień startowy imprezy tzn jeżeli w Biegu Podhalańskim mamy trzy różne dystanse i techniki to sumujemy liczbę uczestników, traktując to jako jeden event vide Bieg Podhalański. Podobnie oczywiście w przypadku biegów, które pod jedną nazwą rozgrywają jednego dnia różne dystanse różnymi stylami.

 

Kuba Cieślar