ranking skipola

Drugi w tym sezonie Ranking Skipola, czyli klasyfikacja biegów narciarskich w Polsce wg ilości uczestników.

Mamy już 30 sklasyfikowanych biegów rozegranych do 12.02 na terenie kraju.

 

Pierwsze miejsce rankingu to trzecia najdłuższa (15km) edycja Enervit Classic rozgegrana w Jakuszycach. W tym biegu do mety dotarło 330 osób i jest jak dotychczas jedyny bieg, który ukończyło ponad 300 osób. Gratulujemy!

Kolejne miejsca to tradycyjnie już, cztery edycje Ligi Małopolskiej SZS - w Białce Tatrzańskiej, dwukrotnie w Obidowej i raz w Ptaszkowej. Czołową szóstkę zamyka Enervit Classic 5km.

 

Do dzisiaj sklasyfikowalismy 30 biegów narciarskich, jednak to dopiero początek, nadchodzący weekend przyniesie kolejnych kilka biegów i liczymy na zmiany w czołówce naszej klasyfikacji.

 

RANKING SKIPOLA 2/2018

 

Jeszcze wyjaśnimy co zrobić, żeby zaistnieć w Rankingu Skipola:

1. Przesłać do nas informację o terminie biegu wraz z komunikatem/regulaminem na adres: redakcja@skipol.pl (uwaga, informacje przez konta FB nie będą brane pod uwagę)

2. Wysłać nam po zakończeniu zawodów oficjalne wyniki w pdf, lub link do wyników na oficjalnej stronie zawodów (uwaga, j/w w nawiasie).

Jeszcze słowo o sposobie liczenia i klasyfikacji uczestników. W rankingu bierzemy pod uwagę dzień startowy imprezy tzn jeżeli w Biegu Podhalańskim mamy trzy różne dystanse i techniki to sumujemy liczbę uczestników, traktując to jako jeden event vide Bieg Podhalański. Podobnie oczywiście w przypadku biegów, które pod jedną nazwą rozgrywają jednego dnia różne dystanse różnymi stylami.

 

Kuba Cieślar

p.,s w artykułach powiązanych poniżej Ranking Skipola z dwóch poprzednich lat.