ranking skipola

To już szósty sezon naszego rankingu, w którym klasyfikujemy zawody w biegach narciarskich i liczymy ilość ich uczestników. W Rankingu skipola znajdziecie zawody PZN, ligi regionalne, oraz wszystkie biegi masowe rozgrywane w Polsce.

 

Jak wygląda tegoroczny ranking? Niestety nie najlepiej, wręcz ubogo. Zima skąpi śniegu, zawody odwoływane są hurtowo, dlatego mamy do dzisiaj sklasyfikowanych tylko 19 imprez w biegach narciarskich rozegranych w tym sezonie w Polsce.

Pierwsze trzy lokaty pod względem ilości uczestników to tradycyjnie już największa cykliczna impreza dla najmłodszych biegaczy narciarskich czyli Liga Małopolska SZS. Liga jak na razie okupuje całe podium naszego rankingu.

Kolejne dwie lokaty to rozegrane w Jakuszuszycach dwa biegi cyklu Enervit Classic odpowiednio na 5 i 10km, a "dyplomową" szóstkę zamyka Jakuszycka Siódemka bieg tylko dla kobiet.

Miejmy nadzieję, że od dzisiaj liczba sklasyfikowanych przez nas biegów wzrośnie lawinowo, zima wróciła w wiekszości regionów kraju i orgnizatorzy będa mieli pełne ręce roboty.

 

RANKING SKIPOLA 1/2018

 

Jeszcze wyjaśnimy co zrobić, żeby zaistnieć w Rankingu Skipola:

1. Przesłać do nas informację o terminie biegu wraz z komunikatem/regulaminem na adres: redakcja@skipol.pl (uwaga, informacje przez konta FB nie będą brane pod uwagę)

2. Wysłać nam po zakończeniu zawodów oficjalne wyniki w pdf, lub link do wyników na oficjalnej stronie zawodów (uwaga, j/w w nawiasie).

Jeszcze słowo o sposobie liczenia i klasyfikacji uczestników. W rankingu bierzemy pod uwagę dzień startowy imprezy tzn jeżeli w Biegu Podhalańskim mamy trzy różne dystanse i techniki to sumujemy liczbę uczestników, traktując to jako jeden event vide Bieg Podhalański. Podobnie oczywiście w przypadku biegów, które pod jedną nazwą rozgrywają jednego dnia różne dystanse różnymi stylami.

 

Kuba Cieślar

p.,s w artykułach powiązanych poniżej Ranking Skipola z dwóch poprzednich lat.