ranking skipola

To już piąty sezon zimowy kiedy to klasyfikujemy zawody w biegach narciarskich w Polsce pod względem ilości uczestników, którzy dotarli do mety i zostali oficjalnie skalsyfikowani na wynikach. Dzisiaj pierwszy ranking w sezonie 2016/2017.

 

W ubiegłych latach zaczynaliśmy dużo później ze względu na zimy, a raczej ich brak. Ten sezon zapowiada się bardzo interesująco jeżeli chodzi o ilość zaplanowanych zawodach w biegach narciarskich, zarówno tych dla zawodowców jak też tych dla amatorów. Czy padnie rekord ilości zawodów, dowiemy sie w kwietniu.

 

Na dzisiaj na prowadzeniu Rankingu Skipola znajdują się dwa biegi z identyczną ilością uczestników sklasyfikowanych na wynikach. Są to pierwsze w tym sezonie zawody Ligi Małopolskiej SZS w Ptaszkowej oraz Enervit Classic na dystansie 5 kilometrów w Jakuszycach. Oba te wydarzenie ukończyło po 224 uczestników. Trzecie miejsce zajmuje drugi dzień Pucharu Bieszczadów (klasyk) edycja Pucharu Polski PZN 2017, który ukończyło 185 osób.

 

Do dzisiaj sklasyfikowaliśmy 11 biegów rozgrywanych w czterech województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim, jednak to dopiero początek sezonu.

Zapraszamy do śledzenia wyników biegów, w których weźmiecie udział.

RANKING SKIPOLA 2017(1)

 

W artykule powiązanym poniżej znajdziecie Ranking Skipola 2016 (sklasyfikowaliśmy 78 biegów w Polsce), a TUTAJ wszystkie pozostałe Rankingi z poprzednich kilku lat.

 

UWAGA!

Przypominamy, żeby bieg zaistniał w Rankingu Skipola musi spełnić dwa warunki:

1. przesłać na adres redakcja@skipol.pl, zapowiedź/komunikat o zawodach

2. przesłać na w/w adres oficjalne wyniki.