przechyba

Publikujemy informacje organizatora na pięć dni przed największym spotkaniem polskich amatorów nartorolek i biegów narciarskich przed sezonem zimowym. II Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach - Vexa Przehyba Uphill 2016 - już 2 października.

 

Prognoza pogody

Przewidywania wobec pogody są bardzo korzystne. Synoptycy zapowiadają ładną pogodę do końca tygodnia, a nawet dłużej. Norweski portal pogodowy yr.no przewiduje, że w dniu startu - w niedzielę 2 października - będzie słonecznie, a temperatura ma wynosić około 15 stopni. To idealne warunki do ścigania się i spędzenia fantastycznego, sportowego weekendu w Beskidzie Sądeckim.

 

Zgłoszenia

Na liście startowej w chwili pisania tego tekstu znajduje się już ponad 90 zawodników. Zgłoszenia internetowe (http://nartorolki.pl/przehyba-uphill-zapisy/) przyjmowane są do piątku 30 września. Później zapisać będzie się można jeszcze na miejscu w biurze zawodów. Organizator apeluje o wcześniejsze zgłaszanie się przez internet. Przypominamy, że opłata startowa zależy od terminu zgłoszenia, a nie zapłaty. Zawodnicy, którzy jeszcze nie zapisali się, jeśli zrobią to do 30 września, pokryją niższą opłatę startową. Nawet wówczas, jeśli wpłaty dokonają gotówką w biurze zawodów. Warto więc zapisać się przez internet, zaoszczędzić i być szybciej obsłużonym podczas weryfikacji w biurze.

 

Sprzęt

Zgodnie z regulaminem zawodów do udziału w zawodach dopuszczeni będą zawodnicy wyłącznie na nartorolkach z gumowymi kołami. Sprzęt wyposażony w koła poliuretanowe lub kauczukowe nie będzie się nadawał do startu w Przehyba Uphill. Uczestnicy konkurencji na kołach pompowanych powinni posiadać rolki lub nartorolki z gumowymi, pompowanymi oponami. Wszystkie informacje na temat limitu wobec sprzętu znajdziecie w regulaminie zawodów (http://nartorolki.pl/Imprezy/Przehyba-Uphill/Informacje/Regulamin-Vexa-Przehyba-Uphill-2016.html).

 

Organizator zwraca uwagę, że zgodnie z regulaminem uczestnicy muszą na trasie zawodów być wyposażeni w kaski. Zasady zawodów mówią, że wszyscy, którzy nie spełnią tego warunku, otrzymają karę czasową 2 minut, która zostanie doliczona do uzyskanego wyniku.

 

Licencje zawodnicze

Ponieważ w Vexa Przehyba Uphill prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla amatorów, czyli zawodników bez licencji związkowych, wszyscy zapisujący się do startu, którzy posiadają licencję, powinni to zgłosić. W wypadku nie zgłoszenia tego faktu zawodnik może zostać zdyskwalifikowany. Dlatego organizator prosi, o zgłaszanie tej informacji najpóźniej przed startem w biurze zawodów.

 

Trasa zawodów

Trasa zawodów została skontrolowana przez organizatorów. Wszystko jest w najlepszym porządku. Ewentualne nierówności, które pojawiły się od poprzedniej edycji, zostały załatane. Burmistrz Starego Sącza Kazimierz Gizicki obiecał zawodnikom, że jeszcze w niedzielę przed biegiem na trasę wyjedzie zamiatarka. To, czego nie usunie maszyna, zostanie dodatkowo wysprzątane ręcznie.

 

Kolejny komunikat

Kolejny komunikat spodziewany jest w piątek lub sobotę przed zawodami.

 

 

Więcej informacji o zawodach znajdziecie na stronie http://przehyba-uphill.nartorolki.pl/.