tomaszow

To już tradycja, że nartorolkowy Puchar Polski swoją inaugurację ma w Tomaszowie Lubelskim. Nie inaczej jest także w tym roku, w niedzielę 4 września tegoroczny sezon na "kółkach" rozpoczynamy Pucharem Lubelszczyzny i Tomaszowską Setką.

 

VIII Puchar Lubelszczyzny na nartorolkach to także już tradycyjne sprinty techniką dowolną na dystansie jednego kilometra (1000 metrów).

Na torze nartorolkowym przy Alei Sportowej 8 wystartują zawodniczki i zawodnicy w kategoriach senior/ka, junior/ka A, B, C, D i E oraz młodsi. Swoją kategorię mają także zawodnicy nielicencjonowani czyli amatorzy.

Do Pucharu Polski zalicza się starty w kategoriach senior/ka oraz junior/ka A, B i C.

 

Zawodnicy startują na własnych nartorolkach!!

Wymogi techniczne sprzętu :

min długość to 530mm

max średnica koła : 100mm

Dla wszystkich grup start obowiązkowy w kaskach i okularach.

 

KOMUNIKAT PUCHAR LUBELSZCZYZNY

 

Przed walką o pucharowe punkty zostanie rozegrany po raz trzeci z rzędu III Tomaszowska Setka - Puchar Krismara, czyli bicie rekordu Polski na dystansie 100 metrów. 11,92 sekundy tyle wynosi rekord z 2014 roku należący do Szymona Sikory z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, najlepszy wynik wśród pań to z kolei Róża Łyjak z MKS Karkonosze, któa również w 2014 roku uzyskała czas 14,14 sekundy. Rekordy dwuletnie czas na nowe...

Wszyscy startujący pobiegną na specjalnie przygotowanych przez firmę Rollspeed z Ogrodniczek najszybszych polskich nartorolkach czyli Rollspeed PU 100 Ceramic Racing.

 

KOMUNIKAT PUCHARU KRISMARA

 

kace