sobieszów

Dobra wiadomość dla uczestników Mistrzostw Polski na nartorolkach 2016, które odbędą się w dniach 10 i 11 września w jeleniogórskim Sobieszowie. Zawody jako jedyne w cyklu Pucharu Polski na nartorolkach będą miały klasy sportowe.

 

Dzisiaj poinformował o tym oficjalnie przewodniczący komisji biegów Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Staręga - Udało się wszystko dopiąć, po kosultajach z dyrektorem sportowym PZN Markiem Siderkiem i organizatorem zawodów Zbigniewem Stępniem (DZN) podjeliśmy decyzję, żeby w zawodach przydzielać indywidualne klasy sportowe. Teraz musimy opracować normy procentowe, myślę, że za kilka dni wszystko będzie dopięte - powiedział nam Grzegorz Staręga.

Klasy za Puchar Polski pozostaną bez zmian, czyli otrzyma je pierwsza szóstka w poszczególnych kategoriach za ranking Pucharu Polski na nartorolkach po wszystkich edycjach.

 

To świetne rozwiązanie dla zawodniczek i zawodników, szczególnie tych, którzy wybierają się do szkół mistrzostwa sportowego, gdzie jak wiemy klasy, szczególnie II klasa, ułatiwają życie (niższe opłaty).

Z pewnością podniesie to także rangę imprezy o mistrzowskie tytuły na nartorolkach. Także cieszę się z tego, że skipol miał w tym swój udział.

Nowy komunikat zawodów ukażę się wkrótce, podobnie jak regulamin Pucharu Polski na nartorolkach.

 

Kuba Cieślar