silvini

Czwarty etap Silvini Skiroll Classics w Czechach wygrał reperzentant kadry naszych południowych sąsiadów Lukas Bauer. Najszybszą kobieta została Petra Novakova, a kategorię mężczyzn B wygrał Marek Tokarczyk z team nabiegowkach.pl.

 

Czwarty etap tegorocznego Silvini Skiroll Classics - Dlouha Strana -  to 12,5 kilometrowa wspinaczka z przewyższeniem wynoszącym 616 metrów.

Najszybciej dystans przebiegł faworyt rywalizacji znany z występów w Pucharze Świata w biegach narciarskich Lukas Bauer. Czas zwycięzcy to 47:06,2 minuty co jest nowym rekordem trasy.

Druga lokata dla kolejnego czecha Stanislava Rezaca (47:28,7), podium uzupełnił Adam Fellner z czasem 48:15,4 minuty.

 

W kategorii mężczyzn B bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy z teamu nabiegowkach.pl. Tą kategorię wygrał Marek Tokarczyk (1:00:45,6h) przed Jackiem Mederskim, trzecie miejsce dla Czecha Jaroslava Kulicha z Atlas Craft Team.

 

W kalsyfikacji kobiet tryumfowała Petra Novakova, przed Klarą Moravcovą i Petrą Hyncicovą. W biegu także startowały zawodniczki team nabiegowkach.pl. Najlepiej z nich pobiegła Katarzyna Witek plasując się na piątym miejscu. Szóste miejsce dla Elizy Ruckiej, ósme to Jadwiga Grynkiewicz i dziesiąte Alicja Rolska.

 

Na oficjalne wyniki przesłane przez organizatora przyjdzie nam z pewnością poczekać, TUTAJ wyniki ze strony pomiaru czasu.

 

/////////

 

Nie wszystko na zawodach przebiegło jednak zgodnie z planem. TUTAJ pisaliśmy o kłopotach teamu nabiegowkach.pl związanych ze sprzętem i zmianą regulaminu. Zgodnie z obietnicą organizatora polski team miał dostać na start od organizatora kolejne 10 par nartorolek zgodnych z nowym regulaminem. Jak powiedział Michał Rolski szef teamu nabiegowkach.pl organizatorzy nie przygotowali żadnego sprzętu. Odpowiedzią na pytania w tym temacie była cisza. Nadal także nie wiadowo jak będzie wyglądała dalsza rywalizacja w całym cyklu.

Tak dużej imprezy w Polsce na razie nie mamy, jednak Czesi starają się nam pokazać jakich błędów należy się wystrzegać, zmiany regulaminu, sprzęt, wyniki itd, w tym jednak jesteśmy lepsi..

 

foto.xcsport.cz

 

kace