nartorolki wesoła

Wyścigi na nartorolkach i łyżworolkach, prezentacja sprzętu, pokazy jazdy ekstremalnej i konsultacje z instruktorami. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy w pierwszą sobotę września odwiedzą Rolkostradę w warszawskiej dzielnicy Wesoła. W sportowej rywalizacji będzie mógł wystartować każdy, a najszybsi wrócą do domów z historycznymi tytułami pierwszych mistrzów Warszawy w sprintach na nartorolkach.

 

W programie Rolkowiska przewidziano sprinterską rywalizację na dystansie około 1,3 km w trzech kategoriach: na nartorolkach sportowych do techniki klasycznej, dowolnej oraz na nartorolkach terenowych. Z kolei rolkarze będą rywalizować w konkurencji bladecross, na trasie o długości około 200 metrów z przeszkodami ustawionymi z opon. Start w zawodach jest bezpłatny, a zapisy już teraz są przyjmowane przez stronę http://rolkostrada.pl/#rolkowisko. Jeżeli pula miejsc nie zostanie wyczerpana w zapisach internetowych, do zawodów będzie się można zgłosić także w dniu ich rozgrywania, bezpośrednio na Rolkostradzie.

 

 

Zgodnie z zapisami regulaminu  http://www.czasomierzyk.pl/zapisy2016/rolkowiskosprinty/, I Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach zostaną rozegrane systemem pucharowym. Ilość szczebli drabinki będzie uzależniona od ilości startujących. Organizatorzy przewidują, że najlepsi będą musieli zmierzyć się z trasą zawodów minimum 4 razy. Istnieje możliwość jednoczesnego startu zarówno techniką klasyczną, jak i dowolną oraz na nartorolkach terenowych. Tym samym, można w ciągu jednego dnia, zdobyć 3 tytuły Mistrza Warszawy.


Rolkostrada w Wesołej, na której odbędą się wrześniowe zawody, to jedyny obiekt na Mazowszu zapewniający miłośnikom sportów rolkowych i nartorolkowych bezpieczną i dostosowaną do ich potrzeb przestrzeń, całkowicie oddzieloną od ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego. 

Rolkostrada w Wesołej powstaje dzięki funduszom Miasta Stołecznego Warszawy. Budowa pierwszego odcinka, oddanego do użytku jesienią 2015 r., została sfinansowana z warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego na rok 2015. Obecnie trwają prace nad jej wydłużeniem o kolejne prawie 500 metrów. Są one możliwe dzięki dotacji z budżetu Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy oraz środkom przeznaczonym na tę inwestycję uchwałą Rady Miasta. Budowa zakończy się w sierpniu br., a Rolkowisko będzie równocześnie oficjalnym otwarciem Rolkostrady wydłużonej do ponad 700 metrów.

Rolkowisko jest organizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej Towarzystwa Narciarskiego Biegówki we współpracy z Warszawskim Stowarzyszeniem Rolkarskim „Polskater” oraz Lasami Państwowymi – Nadleśnictwem Drewnica przy wsparciu Stowarzyszenia „Sąsiedzi dla Wesołej”. Imprezę dofinansuje m.st. Warszawa.

Zapisy: http://www.czasomierzyk.pl/zapisy2016/rolkowiskosprinty/