silvini

Kolejne dwa biegi czeskiego cyklu na nartorolkach Silvini Skiroll Classics odbędą się w nadchodzący weekend w czeskich Jesenikach. Sobota to uphill na górę Praded (Pradziad) niedziela to także uphill na Dlouhe Strane. Zawodniczki i zawodnicy będą mieli weekend pod górę.

 

Sobotni bieg na Pradziada ma długość 9,1 kilometra i przewyższenie wynoszące 640 metrów. Meta biegu znajduje się na wysokości 1492 metrów. TUTAJ przekrój trasy.

Niedziela to podobnie wymagająca trasa start na wysokości 716 metrów, meta na wysokości 1330 metrów. Przewyższenie wynosi 614 metrów na dystansie 12,5 kilometra. TUTAJ przekrój trasy. Będzie to z pewnością jeden z cięższych weekendów czeskiego nartorolkowego serialu.

 

Pisaliśmy także o kłopotach polskich dwóch teamów nabiegowkach.pl, które stanęły przed nieoczekiwaną koniecznością zmiany kółek w swoich nartorolkach. Polski team biegał na kółkach najszybszych (numer 1), organizatorzy przygotowywali dla najlepszej grupy (30-osobowa grupa elita) identyczne nartorolki wyposażone w kółka z numerem 2, czyli średnia prędkość/treningowe. Problem wynikał z niedokładności regulaminu cyklu gdzie są określone parametry kółek czyli 75-80mm, czarne gumowe, jednak nie jest określona ich prędkość. Czyli każdy biega na czym chce. Organizatorzy po licznych protestach czeskich teamów i pojedyńczych zawodników postanowili od nadchodzącego weekendu wprowadzić obowiązek startu na kołach z numerem 2 (średnia prędkość/terningowe). Tłumaczyli swoją decyzję tym, że w Czechach i tak większość biega na "dwójkach", oraz podawali za przykład Skandynawię, gdzie wszystkie zawody klasykiem są rozgrywane właśnie na takich kołach.

Teamy nabiegowkach.pl zostały jednak zaskoczone decyzją organizatorów i stanęły przed perspektywą zakupu/wymiany kół w swoim sprzęcie. Zgadzam się z zarzutem, że w trakcie trwania imprezy regulaminu nie powinno się zmieniać, jednak mleko się rozlało i należało znaleźć jakieś wyjście z sytuacji. Udało się zawrzeć kompromis czego efektem jest przygotowanie przez organizatora kolejnych 10 par nartorolek (identycznych jak dla grupy elita) specjalnie dla polskiego teamu. Jest to oczywiście rozwiązanie czasowe, jednak pozostaje mieć nadzieję, że strony na miejscu dojdą do porozumienia.

 

Organizatorzy liczą na udział swoich największych gwiazd czyli Petry Nowakowej i Stanislava Rezacza, oraz licza na zacięta walkę polskich i czeskich zespołów.

 

Więcej szczegółów na stronie organizatora TUTAJ.

Wyniki pierwszego weekendu Skiroll Classics znajdziecie w artykule powiązanym poniżej.

 

KaCe