bieg jaćwingów

Za dwa tygodnie w pierwszą niedzielę sierpnia wystartuje w Gołdapi III Letni Bieg Jaćwingów na nartorolkach. Prezentujemy nowy komunikat organizatora z niewielkimi zmianami. Przypominamy że zapisy online są możliwe tylko do 2 sierpnia.

 

Jedna bardzo istotna zmiana dotycząca zawodów dotyczy zawodników z poza regionu województwa podlaskiego. W ubiegłym roku, organizatorzy chąc zaprosić zawodników z innych regionów kraju zdecydowali się na finansową "marchewkę". Jak to działało, już wyjaśniamy, zawodnik lub zawodniczka sklasyfikwoana w pierwszej dziesiątce klasyfikacji OPEN mógł liczyć na zwrot kosztów dojazdu w wysokości 200 złotych. W tym roku niczego podobnego nie zaplanowano, co nie znaczy, że się to jeszcze nie zmieni. Czekamy na info od organizatorów.

Drugą zmianą jest z pewnością ominięcie części trasy na rynku. Dla tych, którzy startowali w ub. roku - transfer na kolejne okrążenia nie będzie przebiegał przez Rynek, tylko po podbiegu koło kościoła pobiegniecie prosto.

O kolejnych nowościach postaramy się informować na bieżąco.

W tej chwili do zawodów zgłoszono 39 osób z województw podlaskiego i mazowieckiego, oraz z rejonu wileńskiego na Litwie.

 

ZAPISY

NOWY REGULAMIN

 

 Przypomnijmy jeszcze, dystans to 21,097km, nartorolki nie mogą być krótsze niż 530mm, a średnica kółka nie większa niż 100mm, bez rozgraniczenia na kółka gumowe czy poliuretanowe. Kaski oczywiście obowiązkowe. Jeszcze jedno, wprawdzie organizator tego nie wymaga, jednak polecamy startującym bieganie w okularach.

 

Kuba Cieślar

foto.skipol.pl - start ubiegłorocznego biegu